Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu

Kurs programı, zemin iyileştirme yöntemlerini ve ilgili işte yer alan meslek elemanlarını konu edinir. Buna uygun olarak da kurs süreci, 6331 sayılı iş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu esas alınarak ilerler. Zemin iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarını konu edinen eğitim, başarılı bir kurs süreci geçirenlere de kurs sertifikası vermeyi içerir. Kurs sonunda katılımcılara genellikle üniversite  onaylı zemin iyileştirme ve güçlendirme operatörlüğü sertifikası verilir.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Nedir?

Yetersiz zemin ve güçlendirmeye ihtiyaç duyan yapılarda, zemin iyileştirme çalışmaları yapılır. Çeşitli güçlendirme teknikleri doğrultusunda, zeminin yetersiz veya zorlanan yapıları güçlendirilmiş olur. Zeminlerin iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarını yerine getiren meslek elemanlarına da zemin iyileştirme ve güçlendirme operatörlüğü denir. Meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise zemin iyileştirme ve güçlendirme kursudur. Kurs, inşaat teknolojisinde kullanılan zeminlerin iyileştirme ve güçlendirme aşamalarını konu edinerek kursiyere bilgi kazanımı sunar.

Online Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler zemin iyileştirme ve güçlendirme operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Aşamaları
 • Zemin Delgi Makineleri ve Makine Kullanımı
 • Zemin Delgi Makinelerinin Bakım ve Onarım İşlemleri
 • Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Yöntemleri
 • Zemin İyileştirme-Güçlendirme İşinde İş Sağlığı ve Güvenliği Kuralları

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Zemin iyileştirme ve güçlendirme yöntemlerinin neler olduğunu,
 • Zemin güçlendirme yöntemlerinin nasıl uygulandığını,
 • Zemin iyileştirme ve güçlendirme çalışmalarında dikkat edilmesi gerekenleri,
 • Zemin delgi makinesinin ne işe yaradığını,
 • İş sağlığı ve güvenliği kapsamında alınması gereken tedbirleri öğrenmiş olurlar.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Operatörlüğü İş Olanakları

Meslek elemanları, inşaat alanında çalışarak zemin iyileştirme ve güçlendirme yöntemlerini uygularlar. Çalışanlar, zemin iyileştirme ve güçlendirme operatörü olarak çeşitli görevleri yerine getirirler.

Kimler Katılabilir?

Zemin iyileştirme ve güçlendirme teknikleri hakkında ön bilgiler edinmek isteyenler kursa katılabilirler. Meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin ise herhangi bir ruhsal veya bedensel sorunlarının olmaması gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

Zemin iyileştirme ve güçlendirme eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde zemin iyileştirme ve güçlendirme kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika tipindedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Zemin iyileştirme ve güçlendirme uygulamalarının işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim