Ebru Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Ebru Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Ebru Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Ebru Sanatı Kursu Sertifika Programı

Ebru, geleneksel Türk sanatlarından biri olup 1700’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Günümüzde en popüler hobilerden biri ebru sanatıdır. Ebru, özel malzemeler kullanılarak suyun üzerine yapılan süsleme sanatıdır. Bu değerli sanat, ebru teknesinde bulunan kâğıdı yoğunlaştırılmış su kullanarak süslemek suretiyle icra edilir.
Ebru kursu, hobi olarak veya ticari amaçla ebru sanatı yapmak isteyenler için ebru yapımının püf noktaları üzerinde durulan eğitim programıdır. Ebru eğitimi, ebru sanatını profesyonel olarak yapan sanatkârlar tarafından verilir. Ebru sanatı kursu eğitim süreci, ebru sanatı tanımı yapılmasıyla başlayıp tekniklerin paylaşılmasıyla devam eder.
Ebru kursu ile amaçlanan, kursiyerlerin çeşitli ebru boyama uygulamaları yapabilmeleridir. Kurs sürecinin sonunda kursiyerler şu sorulara kapsamlı olarak yanıt verebilecek bilgiye sahip olur:
Ebru ne demek?
Ebru malzemeleri nelerdir?
Ebru sanatında tasarım ilkeleri nelerdir?
Ebru sanatı nasıl yapılır?
Ebru renk geçişlerinde nelere dikkat edilir?
Kıvam artırıcı nasıl kullanılır?
Ebru sanatı yapma aşamasında göz önünde bulundurulması gereken unsurlar nelerdir?
Ebru sanatı için hangi boya kullanılır?
Ebru sanatı at kılı ve gül dalı fırça arasında nasıl farklılıklar vardır?
Ebru sanatı malzemeleri nasıl elde edilir?
Ebru sanatında 15 gün kuralı nedir?

Ebru Eğitimi Ders İçerikleri

Ebru kursu, kursiyerlerin ebru sanatına dair kapsamlı bilgi edinmesi amacıyla düzenlenir. Kurs programında, ebru boyama araç gereçlerini tanıyıp farklı ebru yapım teknikleri kullanarak bir sanat eseri üretmeleri için ebru sanatının incelikleri öğretilir. Ebru sanatının iş güvenliği ve işçi sağlığı önlemleri dahilinde icra edilmesi gerekir. Bu nedenle geleneksel Türk süsleme sanatları ve ebru boyama tasarı ilkeleri dışında iş güvenliği konusunda da bilgi edinmeleri sağlanır. Ebru eğitimi ders müfredatı şu konu başlıklarından oluşur:
Temel İş Sağlığı ve Güvenliği
Geleneksel Türk Süsleme Sanatları
Tasarı İlkeleri
Renkli Yüzey Düzenlemeleri
Ebru Boyama Türleri
Ebru İçin Toprak Boya Hazırlama
Ebru Sanatında Renk Geçişi Teknikleri
Ebru İçin Kullanılan Malzemeler
Kâğıt Teknenin Kullanımı

Ebru sanatı daha çok hobi amacıyla yapılır. Bu nedenle ebru sanatı kursu için mezuniyet veya yaş ön koşulu yoktur. Zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes kursa katılabilir. El göz koordinasyonu ve el becerileri gelişmiş olan kişiler, kurs sürecini daha verimli tamamlayabilirler. Kursa katılacak kişilerin ebru sanatına ilgili olması önem taşır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sertifikasyon

Online ebru kursu eğitim sürecinin sonunda değerlendirme sınavı yapılır. Sertifika sınavı niteliği taşıyan bu sınavın ardından başarılı olanlara sertifika verilir. Üniversite onaylı ebru sertifikası kurs bitirme niteliği taşır. Sertifikadaki onay belgenin e devlet üzerinden sorgulanabildiğini gösterir. Siz de ebru sanatına ilgi duyuyorsanız üniversite onaylı ebru sertifikası için eğitim sürecine dahil olabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim