Güvenlik Sistemleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Güvenlik Sistemleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Güvenlik Sistemleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Güvenlik Sistemleri Kursu

Güvenlik sistemleri eğitimi, güvenlik isteğini ve ihtiyacını karşılamak amacıyla güvenlik sistemlerini tanıtma amacı taşır. Eğitim, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa ve yasal süreçlere uygun olarak güvenlik sistem araçlarını kurabilen elemanlar yetiştirir. Bu amaca yönelik hazırlanan ders içeriklerinde, güvenlik sistemi çeşitleri ve kurulumları işlenir. Kursiyerin, güvenlik sistemi çeşitlerini kavrayarak güvenlik sistemi nasıl çalışır sorusuna yanıt vermesi amaçlanır. Eğitim sürecinin sona ermesiyle ise genellikle üniversite onaylı güvenlik sistemleri sertifikası verilir.

Güvenlik Sistemleri Nedir?

Güvenlik sistemleri, belli bir yerleşim alanının güvenliğini tesis etmek amacıyla kurulur. Ofis, ev ve araçlara kurulabilen güvenlik sistemi, maddi ve manevi zarar ile karşılaşmak istemeyenlere uygun bir yöntemdir. Güvenlik sistemleri çoğunlukla kamera ve alarm mekanizmalarıyla kurulur. Kamera ve alarmlar, müşterinin ihtiyacı ile elektronik sistem yeterliliğine uygun olarak takılır. Güvenlik sistemleri gibi alarm ve kameralar da çeşitli türlere sahiptir. Güvenlik sistemlerinin doğru şekilde kurulması ve çeşitli türlere uygun aşamaların yerine getirilmesi için mesleki eğitim zorunludur. Bu kapsamda verilen güvenlik sistemleri eğitimlerine de göz atmak gerekir.

Güvenlik Sistemleri Kursu Eğitim Süreci

Eğitim, ders modüllerine uygun olacak şekilde en az 40 saat eğitim sunar.

Online Güvenlik Sistemleri Eğitimi Ne Kazandırır?

Online gerçekleşen kurs süreci, güvenlik sistemlerinin genel işleyişini tanıtıcı niteliktedir. Güvenlik sistemleri elemanı kursu adıyla anılan eğitim, online aracılığıyla gerekli teknik bilgileri sunar. Zaman ve mekân sınırlaması yaşamadan gerekli bilgilere erişen kursiyerler, ilgili işte çalışmak için nelere ihtiyaçları olduklarını görürler. Kendilerini geliştiren ve mesleki eğitimi tamamlayan kursiyerler, güvenlik sistem kurulumunda da görev alabilirler.

Güvenlik Sistemleri Kursu Ders İçerikleri

Güvenlik sistemleri kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Güvenlik Sistemi Nedir?

Elektrik-Elektronik Teknolojisinde İş Sağlığı ve Güvenliği

Temel Elektrik Devreleri Nelerdir?

Güvenlik Sistemlerinde Temel Kavramlar

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

Güvenlik Sistemlerinin Kurulumu

Güvenlik Sisteminin Bakım ve Onarım Süreci

Alarm Sistemlerinin Bağlantıları

Kamera Kontrol Sistemlerinin Montaj ve Bakımı

Güvenlik Kayıt Cihazları

Güvenlik Sistem Kurulumunda İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemleri

Güvenlik sistemleri eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerler;

Güvenlik sistemlerinin çalışma mantığını,

Temel elektrik-elektronik teknoloji kavramlarını,

Güvenlik sistem çeşitlerini,

Güvenlik sistem kurulumunun nasıl yapılacağını,

Güvenlik sistemi kurulumunda dikkat edilmesi gerekenleri,

Kamera, alarma ve kayıt cihazının ihtiyaca uygun kurulum aşamalarını,

İşçi sağlığı ve güvenliği kapsamında güvenlik sistem kurulumunda alınacak önlemleri,

İş ile ilgili bilinmesi gereken becerileri,

Güvenlik sisteminin nerelerde kurulabileceğini öğrenmiş olurlar.

Güvenlik Sistemleri İş Olanakları

Mesleki eğitim kapsamında verilen güvenlik sistemleri programı, kursiyere gerekli bilgileri aktarır. Kursiyer öğrendiği bilgiler eşliğinde güvenlik sistemleri kurulumunda görev alabilir. İş olanakları açısından gerekli bilgi ve becerilere sahip olanlar; güvenlik teknolojileri şirketleri ve kurumlarında çalışabilirler. İlgili iş yerlerinde çalışmak için kursiyer adaylarının mesleki nitelikleri yerine getirmeleri beklenir.

Mesleki eğitim kapsamında verilen güvenlik sistemleri programı, kursiyere gerekli bilgileri aktarır. Kursiyer öğrendiği bilgiler eşliğinde güvenlik sistemleri kurulumunda görev alabilir. İş olanakları açısından gerekli bilgi ve becerilere sahip olanlar; güvenlik teknolojileri şirketleri ve kurumlarında çalışabilirler. İlgili iş yerlerinde çalışmak için kursiyer adaylarının mesleki nitelikleri yerine getirmeleri beklenir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Uzaktan eğitim güvenlik sistemleri kursu, kazanım içeren derslerin ardından sertifika sınavını içerir. Online sertifika sınavı, kursiyere kurs bitirme belgesi sunar. Kursiyerler, en az 45 puan almaları durumunda güvenlik sistemleri sertifikası alarak kazandıkları bilgileri belgelemiş olurlar. Kursiyerin edindiği sertifika, ilgili iş alanlarında öne çıkmak için iş başvurularında kullanılabilir.

Güvenlik Sistemleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerlere sunulan sertifika, e-devlet aracılığıyla sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika tipine sahiptir. Kursiyerler, özel güvenlik sistemleri kurumlarında iş bulmak için edindikleri üniversite onaylı sertifikayı öne çıkarabilirler. Sertifika edinmek için gereken eğitim süreci hakkındaki bilgiyi ise eğitim danışmanları verir.

Güvenlik Sistemleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim