tas-ve-tugla-duvarcisi-kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Taş ve Tuğla Duvarcısı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Taş ve Tuğla Duvarcısı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Taş ve Tuğla Duvarcısı Eğitimi

Taş ve tuğla duvarcısı, tuğla ytong briket hazır blok vb. yapı malzemesi ile duvar veya baca örme işleri ve bunlara ait hesap ve teknik çizimler yapan meslek elemanıdır. Yapı duvarcısı unvanıyla da anılan taş ve tuğla duvarcısı mesleğini icra ederken çeşitli hesaplamalar ve teknik çizimler yapar.
Taş ve tuğla duvarcısı yapı malzemelerini kullanarak duvar baca vb. örme işlemlerini gerçekleştirirken örme işlerine ait hesap ve teknik çizimler yapar. Bunu yaparken de ş sağlığı ve iş güvenliği çerçevesinde hareket eder. Söz konusu becerilerin ve niteliklerin kazandırılması için eğitim önem taşır.
Taş ve tuğla duvarcısı kursu, inşaat teknolojileri alanında taş ve tuğla duvarcısı unvanıyla çalışabilecek meslek elemanı yetiştiren sertifika programıdır. Kurs sonunda düzenlenen kursiyerler şu mesleki yeterliliklere sahip olur:

Ölçek ve çevre hesaplamaları yapma
Alan ve hacim hesaplamaları yapma
Keşif ve metraj yapma
Hak ediş ve iş teslimatı ile fiyat teklifi gibi resmi işlemleri yapma
Hatıl ve kemerli gibi farklı duvar tiplerini yapma
Drenaj çizme
Duvar örme işleminden önce hazırlık yapma

Taş ve Tuğla Duvarcısı Eğitimi Ders İçerikleri

Taş ve tuğla duvarcısı sertifika programı meslek edindirme kursudur. Eğitimde işe ilişkin hesaplamaların yapılması ve tekniklerin uygulanması için temel inşaat işlemlerinden drenaj çizimine pek çok konu detaylıca irdelenir. Taş ve tuğla duvarcısı kursu eğitim müfredatı şöyledir:
Temel inşaat işlemleri
Ölçüler ve geometrik hesaplar
Malzeme miktarı
Fiyat teklifi, sözleşme, hak ediş gibi resmi işlemlerin yapılması
Duvarın işlem için hazırlanması
Hatıl ve kemerli duvar örme
Tuğla örgü çeşitleri
Briket ve hazır bloklarla duvar örme
Duvar çizimi
Lento, rögor ve drenaj çizimi

İş Olanakları

Taş ve tuğla duvarcısı eğitimi sonunda alınan sertifika yapı ve inşaat sektöründe çalışma fırsatı oluşturur. Taş ve tuğla duvarcıları, ilgili farklı eğitimleri de alarak daha çok alanda çalışma fırsatına sahip olabilirler. Taş ve tuğla duvarcılarının çalışabilecekleri alanlar şunlardır:
Belediyeler
Bayındırlık hizmeti veren şirketler
İnşaat mühendisliği ve harita mühendisliği büroları

Taş ve Tuğla Duvarcısı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Taş ve tuğla duvarcısı kurs programına okuma yazma bilen herkes katılabilir. Zihinsel ve fiziksel açıdan mesleği yapmak için engeli olmayanlar öğrenim durumunu gösteren belgeyi ibraz ederek kursa katılım sağlayabilirler. Bu bağlamda yeni bir meslek edinmek istiyorsanız veya sektörde çalışmak istiyorsanız okuryazar olduğunuzu belgeleyerek eğitime katılım sağlayabilirsiniz.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Taş ve Tuğla Duvarcısı Sertifikası Nasıl Alınır?

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında taş ve tuğla duvarcısı olarak çalışmak için taş ve tuğla duvarcı sertifikası almak zorunludur. İş yeri sahipleri de adaylardan taş ve tuğla duvarcısı belgesi talep etmek zorundadır. Sertifikayı almak için eğitime katılmak gerekir.
Taş ve tuğla duvarcısı kursu eğitim programının sonunda değerlendirme sınavı yapılır. Sınavda geçerli not alan kişiler üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanır. Sertifika kurs bitirme belgesidir ve mesleği yerine getirmek için gerekli bilgi ve beceriye sahip olunduğunun göstergesidir. Sertifikadaki onay, sertifikanın her iş yerinde geçerli olduğunu gösterir. Taş ve tuğla duvarcısı sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim