Seramik Karo Kaplamacı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Seramik Karo Kaplamacı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Seramik Karo Kaplamacı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Seramik Karo Kaplamacı Eğitimi

Seramik karo, birtakım bileşenlerin yüksek ısıda fırınlanmasıyla elde edilen kaplama materyalidir. Karo seramikler farklı ebat, renk ve desenlerdedir. Duvar veya zemin kaplamaları için kullanılır.

Seramik karo kaplama, seramiklerin harç ile kaplanıp karoların arasının doldurulması işlemidir. Seramik karo kaplamacı, bu işlemi gerçekleştiren meslek elemanıdır. Ulusal Meslek Standardı kapsamında meslek elemanına yönelik tanımlama şöyle yapılmıştır:

“İş sağlığı ve güvenliği önlemleri alarak, kalite sistemlerine göre meslekle ilgili iş planlamasını ve organizasyonunu yapan,, seramik karo kaplama öncesi hazırlık işlemlerini gerçekleştiren, seramik karo kaplama işlemlerinin ardından kontrol gibi yapılması gereken sonrasında yapılması gereken işlemleri gerçekleştiren ve mesleki gelişim faaliyetlerini yürüten nitelikli kişidir.”

Seramik karo kaplamacı kursu, seramik karo kaplamacısı yetiştiren sertifika programıdır. Kursa katılan kişiler inşaat teknolojisi alanında temel bilgi edinme ve beceri kazanarak mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olduğunu gösteren seramik karo kaplamacı sertifikası sahibi olur.

Seramik Karo Kaplamacı Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

Seramik karo kaplamacı kurs programının sonunda alınan sertifika mesleği icra etmek için yeterlidir. Meslek elamanlarının alanda uzmanlaşarak kendi iş yerlerini açabilmeleri için ise mesleki yeterlilik belgesi almaları gerekir. Seviye 3 seramik karo kaplamacı mesleki yeterlilik belgesi almak için şu adımları izlemek gerekir:

Ödeme dekontu ve kimlik fotokopisi ile mesleki yeterlilik belgesi verme yetkisi olan kurumlara başvuruda bulunmak
Mesleki yeterlilik belgesi sınavına katılarak başarılı sonuç almak
5 yıl sonunda belge yenileme yapmak

Fiili olarak 18 ay çalışanların mesleki yeterlilik belgesi geçerlilik süresi uzatılır. Çalıştığını belgeleyemeyenlerin süreci yeniden başlatarak sınava katılmaları gerekir.

Seramik Karo Kaplamacı Kursu Ders İçerikleri

Seramik karo kaplama kursunda ş güvenliği ve iş sağlığı, mesleki etik, diksiyon gibi konular üzerinde durulur. Ardından mesleği icra etmek için gerekli olan tüm teorik bilgi öğretilir. Konu başlıkları şöyledir:

Ölçü Birimi Hesaplamaları Nasıl Yapılır?
Geometrik Cisim Hesapları Nasıl Yapılır?
Kazı Metrajı ve Keşfi Nasıl Yapılır?
Fiyat Teklifi ve Sözleşme Aşamaları
Tesviye Betonu ve Şap Kulanımı
Cam Mozaik
Araç Gereç Bakımı
Kaplama Yüzeyi
Seramik Karo Kaplama İçin Kullanılacak Malzeme
Duvara ve Zemine Seramik Karo Kaplama
Derz Dolgu (Fuga)
Beton Alçıpanele Seramik Karo Kaplama Uygulama
Mermer Yüzeye Seramik Karo Kaplama Uygulama
Gazbeton Yüzeye Seramik Karo Kaplama Uygulama
Ahşap Yüzeye Seramik Karo Kaplama Uygulama
Boya ve PVC Yüzeye Seramik Karo Kaplama Uygulama
Karo Kaplama
Yüzey İşlemleri

Seramik Karo Kaplamacı İş Olanakları

Seramik karo kaplamacı sertifikası olan kişilerin çalışabilecekleri ilk alan yapı sektörüdür. Seramik karo kaplamacı sertifikası olan kişiler yapı inşaat firmalarının yanı sıra belediyelerde ve inşaat mühendisliği bürolarında çalışabilirler. Sektörde bu unvanla çalışan meslek elemanları aşağıdaki görev ve sorumlulukları yerine getirir:

Seramik Karo Kaplamacı Eğitimine Kimler Katılabilir?

Seramik karo kaplamacı eğitimi almak isteyen herkes okuma yazma bilmek koşuluyla eğitime katılabilir. Kursa kayıt sırasında, kursiyer adaylarının okur yazar olduğunu belgelemeleri istenir. Zihinsel veya fiziksel sağlığı mesleği yerine getirmek için uygun olanlar kursa katılabilirler. Seramik karo kaplamacı kursu alanlar genellikle yeni bir meslek edinmek ve inşaat sektöründe çalışmak isteyenlerdir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Seramik Karo Kaplamacı Sertifikası Nasıl Alınır?

Seramik karo kaplamacı sertifikası almanın koşulu eğitim almaktır. Eğitim sonunda düzenlenen online sertifika sınavı sonucu başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan sertifika sayesinde seramik karo kaplamacı meslek elemanı unvanı da kazanılmış olur.

İnşaat teknoloji sektöründe çalışan kişilerin İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında sertifika alması zorunludur. İşverenlerin de Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği gereği mesleki eğitim görmüş kişileri istihdam etmesi gerekir. E-devlet üzerinden sorgulanabilen, onaylı seramik karo kaplamacılığı sertifikası bulunan kişiler kolaylıkla iş bulabilirler. Siz de seramik karo kaplamacılığı alanında eğitim alarak mesleki yeterliliklerinize göre inşaat teknolojileri alanında istihdam edilebilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim