Catia Kursu Eğitim Programı | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Catia Kursu Eğitim Programı

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Catia Kursu Eğitim Programı
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Online Catia Kursu

Kurs programı, bilgisayar destekli imalat ve tasarım programlarından biri olan Catia yazılımını konu edinir. Kurs aracılığıyla Catia yazılımının kullanım alanları ve kullanım esasları hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Ayrıca eğitim sonunda verilecek üniversite onaylı Catia sertifikası da kursiyerin edindiği bilgileri kanıtlama imkânı sağlar.

Catia Kursu Nedir?

Catia kurs programı,  Catia (Computer Aided Three-Dimensional Interactive Application)yazılımına dair bilinmesi gerekenleri aktarır. Endüstriyel tasarım başta olmak üzere CNC, sac metal, plastik işleme ve makine tasarımını ele alan Catia, bilgisayar destekli mühendislik yazılımlarının başında gelir. Verilecek Catia kursu da tasarım ile beraber üretim aşamasını da ele almaya yarayacak bilgiler sunar. Bu kapsamda Catia aracılığıyla yapılabilecek uygulamalara yer verilir.

Özellikle havacılık, otomotiv, kalıp tasarımı ve mimarlık alanlarında kullanılan Catia; modelleme, tasarım ve imalat işlerini yapabilmeyi sağlar. Catia eğitim programı da iki boyutlu ve üç boyutlu modelleme ve tasarım aşamalarının detaylarına vâkıf olmayı sağlar. Kursun ardından verilen kurs bitirme sertifikası ise bu mühendislik ve mimarlık alanında önemsenen bir programın bilindiğini göstermiş olur.

Online Catia Eğitim Programı Ne Kazandırır?

Kursiyerler, uzaktan eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da Catia kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de bilişim, mühendislik ve sanayi üretimini ele alan iş yerlerinde çalışabilirler.

Catia Kursu Ders İçerikleri

Kursun eğitim içeriği şu şekildedir:

·         Catia Programı Arayüz Tanıtımı

·         İki Boyutlu ve Üç Boyutlu Modelleme Özellikleri

·         Catia Kullanım Alanları

·         Catia Parça Tasarımı Arayüzü ve Menüsü

·         Catia Sac Metal Menüsü ve Parametreleri

·         Nokta, Çizgi, Eğri ve Yüzey Oluşturma Aşamaları

·         Teknik Resim Modül Kullanımı

·         Yüzey Tasarımı

·         Catia ile Görselleştirme İşlemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

·         Catia yazılımının ne işe yaradığını,

·         Bilgisayar destekli  tasarımın mühendislik ve imalat alanlarında nasıl kullanıldığını,

·         Catia ile yapılabilecek işleri,

·         Catia yazılımını kullanmak için gerekli olan ön bilgileri ve programları,

·         Catia yazılımının arayüz ve menü özelliklerini,

·         Catia ile projelerinin nasıl ekleneceğini,

·         Nokta, çizgi, eğri ve yüzey oluşturma aşamalarının nasıl uygulandığını,

·         Teknik resim ve yüzey tasarımı işlemlerini,

·         Catia sac metal menüsünün detaylarını öğrenmiş olurlar.

Catia İş Olanakları

Catia yazılımı hakkında bilgiye sahip kişiler, mühendislik ve mimarlık şirketlerinde çalışabilirler. Bu kişiler; endüstriyel ürün tasarımcısı, mimar veya sistem mühendisi olarak kalıp tasarım, ana sanayi üretimi ve ürün tasarımı işini temel alırlar.

Kimler Katılabilir?

Catia eğitim programına, bilgisayar destekli tasarım ve imalat hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir. Bilhassa mimar, endüstriyel ürün tasarımcısı veya sistem mühendisi olarak çalışacak kişilerin Catia programını detaylı bir şekilde öğrenmeleri istenir.

Nasıl Katılırım?

·         Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

·          İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

·         Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Catia Sertifikası Ne İşe Yarar?

Catia yazılımı eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde kantin işletmeciliği kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Catia Kurs Belgesi Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Catia yazılımının işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Catia Kursu Eğitim Programı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim