Ahşap Boyama Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Ahşap Boyama Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Ahşap Boyama Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Ahşap Boyama Kursu Eğitim Programı

Geleneksel Türk el sanatlarından olan ahşap boyama, eşyaların estetik ve korunma amaçlı boyanması ve verniklenmesidir. Ahşap boyama, hem hobi hem de profesyonel olarak icra edilen bir el sanatı-zanaatı alanıdır. Ahşap boyamayı hem evin dekorasyonunda uygulamak hem de bir meslek olarak öğrenmek için ahşap boyama kursuna katılmak gerekir.
Ahşap boyama kursu, ahşap boyamada uygulanan temel tekniklere değinir. Kursun amacı, ahşap boyama tekniklerine hakim olan kişiler yetiştirmektir. Bu amaca yönelik de süsleme ve vernikleme işlemini içeren ders içeriklerine yer verilir. Ayrıca estetik görüntüyü desteklemek için süslemede dikkat edilmesi gerekenler detaylandırılır. Kursiyerler, pek çok alanda kullanılan ahşap boyamayı kurs aracılığıyla ayrıntılı bir şekilde öğrenirler. Kurs sonunda ise katılımcıların bilgi ve yetkinliklerini belgeleyen kurs sertifikası verilir.

Ahşap Boyama Kursu Ders İçerikleri

Ahşap boyama kursunun genel ders içerikleri şöyledir:
Ahşap Boyama Nedir?
Ahşap Boyama Malzemeleri Nelerdir?
Ürün Tasarımını Planlama
Ürüne Özel Desen ve Renk Seçimi
Boyama Yüzeyi Nedir?
Yüzeyi Onarma İşlemi
Lekeleri Çıkarma İşlemi
Ahşap Ürünü Süsleme ve Vernikleme İşlemi
Ahşap Ürünü Boya ve Süslemeye Hazırlama Süreci
Ahşap Yüzey Nasıl Verniklenir?
Boyama ve Vernikleme Hataları Nelerdir?
Ahşap boyama kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerler;
Ahşap boyamanın nasıl uygulandığını,
Dekor tasarımında ahşap boyamanın yerini,
Ahşap süsleme ve boyama için gerekli olan malzemeleri,
Ahşap yüzey ve ürünlerin nasıl boyanması gerektiğini,
Ahşap ürünün tasarımında desen ve renklere nasıl karar verileceğini,
Ahşap boyamada yüz kat verniğin nasıl uygulanacağını,
Son katmanı parlatma işlemini,
Ahşap boyama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken adımları,
Boyama ve vernikleme işleminde yapılan hataları,
Ahşap ürünleri süs eşyası olarak boyama ve süsleme tekniklerini,
Ahşap boyama ve süsleme alanındaki iş olanaklarını öğrenmiş olurlar.

Online Ahşap Boyama Kursunda Neler Yapılır?

Ahşap boyama kursunun temel amacı, ahşap yüzey ve ürünlerin nasıl süslendiğini ve boyandığını açıklamaktır. Ders içeriği de bu amaca yönelik hazırlanmıştır. Kursta, ahşap boyama tekniklerinin boyama yüzeyinde nasıl uygulandığı aktarılır. Kursiyerin eğitim aracılığıyla dekor tasarımında dikkat etmesi gerekenler de ders konuları arasında yer alır. Kursiyer, işlem sırasında doğru ve yanlış uygulamalara vâkıf olarak iş için gerekli olan unsurlara özellikle dikkat eder. Kursiyer öğrendiği bilgiler eşliğinde ahşap boyama ve vernikleme işleminin uygulanma sırasına da aşina olur.

Ahşap boyama kursunu tamamlayan kursiyerler, dekoratif ahşap boyama ve süsleme alanında çalışabilirler. Kursiyerler, kendilerini geliştirmeye açık olmaları durumunda, ahşap boyama ustası veya ahşap boyama ve vernikleme elemanı olarak görev alabilirler. İlgili yerlerde çalışmakla beraber kendi işlerini de e-ticaret aracılığıyla satabilirler. İşini ilerleten kursiyerler, hobi olarak başladıkları ahşap boyama işini e-ticaret aracılığıyla temel geçim kaynağına dönüştürebilirler.

Ahşap boyama kursu, okur yazar olan herkese açıktır. Bununla birlikte kursa katılım göstermek için el sanatlarına ve ahşap boyama uygulamasına ilgi göstermek gerekir. Ayrıca el-göz koordinasyonu ve yaratıcılık becerilerini geliştirmeye de açık olması beklenir. Yine ahşap boyama işini hobiden ileriye götürmek isteyen ve kendi işlerini satmak isteyenler de ahşap boyama kursuna katılabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ahşap Boyama Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Ahşap boyama kursu, bilgi kazanımı içeren derslerin ardından sertifika sınavı uygulamasıyla sona erer. Sertifika sınavı, kursiyerin bilgi kazanımını ölçen bir sınav formatında uygulanır. Kursiyer, online sertifika sınavından en az 45 puan alması durumunda üniversite onaylı ahşap boyama sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği sertifika, ahşap boyama ve süsleme alanıyla ilgili bilgi edindiğini gösterir. Kursiyer, ilgili iş alanlarında çalışmaya istekli olduğunu da sertifika aracılığıyla göstermiş olur.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim