Güzellik Uzmanlığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Güzellik Uzmanlığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Güzellik Uzmanlığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Eğitim Programı

Güzellik salonlarında ve merkezlerinde çalışan personeller, işe dair bilinmesi gerekenlere vâkıf olarak mesleği icra ederler. Güzellik uzmanlarının ve personellerin bilgi kaynakları arasında ise güzellik uzmanlığı kursu yer alır. Güzellik uzmanlığı kursu, mesleki eğitim sunarak kursiyerin profesyonel kariyer yolunu açar. Kurs sürecini başarıyla tamamlayanlar, kendilerini geliştirmeleri durumunda güzellik uzmanı veya uzman yardımcısı olarak iş bulabilirler.
Güzellik uzmanlığı eğitimi, kursiyerin cilt bakımdan başlamak üzere kalıcı makyaj, vücut bakımı, el-ayak bakımı, protez tırnak ve lazer gibi işleri içerir. Genel olarak güzellik uzmanı ne iş yapar sorusuna yanıt veren ders konularına yer verilir. Bunun yanında kursiyerlere, hem erkek hem de kadın güzellik bakımına dair bilinmesi gereken bilgiler sunulur.
Bakım uygulamalarına dair ders içerikleriyle beraber güzellik merkezlerindeki rutin uygulamaların nasıl yapıldığı da aktarılır. Güzellik uzmanları, temel düzey anatomi, fizyoloji ve dermokozmetik bilerek çeşitli uygulamaları nasıl gerçekleştirebileceklerini öğrenirler. Güzellik uzmanlığı eğitim programı da güzellik uzmanının bilmesi gereken konulara değinerek mesleğin profesyonel bilgilerine odaklanır. Kurs sürecinde, güzellik merkezlerinde kullanılan makinelere ve ekipmanlara da değinilir. Uzman adayının ilgili süreçlerde her bir uygulama için nasıl hazırlık yapması gerektiği de ders içeriklerinde yer alır.

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır?

Güzellik uzmanlığı eğitimine başvurmak, mesleki yetkinliği belgelemek için gereklidir. Kursiyer, eğitim sonrası aldığı sertifikayla kendi iş yerini açmaya bir adım daha yaklaşmış olur. Güzellik uzmanlığı alanında bilgi edinmek ve mesleki sertifikaya sahip olmak için eğitime başvurmak şarttır. Eğitime başvurmak için de eğitim sayfası üzerinden iletişime geçmek yeterlidir.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Ders İçerikleri

Güzellik uzmanlığı kursunun genel ders içerikleri şöyledir:
Güzellik Uzmanlığında İş Organizasyonu Hazırlama
Güzellik Merkezi Makine ve Ekipman Tanıtımı
Güzellik Merkezindeki Ekipmanların Bakımı
Temel Cilt Bakımı
Temel Vücut Bakımı
Cilt Tipine Uygun Bakım Uygulamaları
Vücut Bakımı Uygulamaları
Saç Bakımı Uygulamaları
Temel Masaj Uygulamaları
Lazer, Epilasyon ve Depilasyon İşlemleri
Kaş ve Kirpik Teknikleri
Temel Makyaj Teknikleri
Makyaj ve Kalıcı Makyaj Uygulamaları
Müşteri İlişkileri ve İletişimi
Güzellik uzmanlığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler;
Güzellik merkezinin rutin işlemlerini,
Temel anatomiyi,
Güzellik merkezlerindeki makine ve araçların bakım ve temizliğini,
Güzellik merkezi makinelerinin ve araçlarının nasıl kullanıldığını,
Müşterinin cilt ve vücut tipine uygun bakım uygulamaları önermeyi,
Temel makyaj tekniklerini,
Kalıcı makyajın nasıl yapılacağını,
Müşteri ilişkilerinde dikkat edilmesi gerekenleri,
Müşteri ile nasıl iletişim kurulacağını,
Güzellik uzmanının sahip olması gereken mesleki becerileri,
Makyaj ürünlerini ve uygulamalarını,
Epilasyon ve lazer işlemlerini,
Güzellik uzmanının hangi becerilere ve bilgilere sahip olması gerektiğini,
Güzellik uzmanlarının hangi iş alanlarında çalışabileceklerini öğrenmiş olurlar.

Güzellik uzmanı eğitimini tamamlayan kursiyerler, güzellik salonlarında ve merkezlerinde çalışabilirler. Eğitimi başarıyla tamamlayıp kendini geliştiren kursiyerler, kendi iş yerlerini de açabilirler. Genel olarak kursiyerler, aşağıdaki alanlarda güzellik uzmanı ya da yardımcısı olarak iş bulabilirler:

Güzellik Merkezleri
Kuaförler
Özel Tıp Merkezlerinin Medikal Estetik Alanı
Spa Merkezleri
Cilt Bakımı Markalarının Dermokozmetik Alanı
Sinema ve Televizyon Kanallarının Makyaj Departmanı

Güzellik uzmanlığına kurs programına, ilgili alanlarda çalışmak isteyen herkes katılabilir. Estetisyen ve güzellik bakım uzmanı olarak kariyerini oluşturmak isteyenler eğitim aracılığıyla mesleğin gerekliliklerini kavrayabilirler. Yine güzellik salonlarında ve merkezlerinde stajyer olarak işe başlamak isteyenler de eğitime başvurarak kendilerini öne çıkarabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Güzellik Uzmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Güzellik uzmanlığı eğitimi, ders içerikleriyle beraber sertifika sınavı uygulaması barındırır. Sertifika sınavı kursiyerlerin bilgilerini ölçer. Online gerçekleşen sınavdan en az 45 puan alan kursiyerler, güzellik uzmanlığı sertifikası almaya hak kazanırlar. Kursiyerin aldığı sertifika, güzellik uzmanlığı konusunda çalışmaya istekli olduğunu gösterir. Kursiyerin bilgi kazanımını gösteren kurs belgesi, kimi güzellik salonlarının personel çalıştırmak için zorunlu olarak istediği belgelerden biridir.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim