Kaynakçılık Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Kaynakçılık Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Kaynakçılık Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Kaynakçılık Kursu

Kaynakçılıklar elektrik arkı, oksi-asetilen, metal ve gaz alevini iş sistematiğine uygun olarak kesen ve parçaları aynı biçimde ve aynı yöntemlerle birleştiren kişilerdir. Bu mesleği yapan veya bu mesleği yapmak isteyen kişilerin belli başlı bazı becerilere sahip olması gerekmektedir. Bu becerilerin başında mesleği yapan veya yapacak olan kişinin iyi bir el göz koordinasyonuna sahip olması gelmektedir.

Kaynakçılık mesleğinde özellikle kişinin dikkatini bir noktada yoğunlaştırabilmesi gerekmektedir ve istenilen şekilleri yapabilme yeteneğine sahip olması şarttır. Ayrıca kaynakçılar, işi önce zihinlerinde tasarlar, daha sonra bu tasarılarını herhangi bir kâğıt üzerine çizerek proje çalışmasını hazırlar ve kâğıda aktardığı çizimini de bu sayede somutlaştırır.

Bununla birlikte kaynakçılık mesleği için bilinmesi gereken en önemli konulardan biri de kaynak işlemlerinin gerçekleştiği çalışma alanlarının kalabalık ve gürültülü olmasıdır. Kaynakçıların çalıştıkları ortamlarda kaynak makinesi ve kesme lambası bulunur. Kaynak makinesinden ve kesme lambasından çıkan ışık ve gaz hem gözde hem de ciltte hassasiyete sebep olabilir. Bu yüzden kaynakçılık çalışma alanlarında oldukça dikkatli olmak gerekir. Kaynakçılık iş güvenliği kurallarına ve ilkelerine uyarak gerçekleşen çalışmalar kapsamında hareket edilmesi halinde oldukça kazançlı ve güvenli bir meslektir.

Kaynakçılık mesleğini yapmak isteyen kişiler;

Metaller üzerindeki şekil bozukluklarını düzeltmek

Malzemeleri ve aletleri belirleyerek düzenlemek

Metallere şekil verebilmek

Metaller üzerinde eğme bükme işlemlerini gerçekleştirebilmek

Metali istenen şekillerde, ölçülerde kesmek ve birleştirmek

Perçinleme yapmak

Delme işlemleri yapmak

Oksi gaz kullanmak

Kaynak yapmak

Kaynakçılar pek çok farklı alanda çalışma imkânı bulabilirler. Atölye veya fabrika gibi alanlarda çalışabilir, aynı zamanda kendi özel işletmelerini kurabilirler.

Kaynakçılık sertifika eğitimine üniversitelerin Kaynakçılık ve Kaynak Teknolojisi bölümlerinde okuyan öğrenciler, bu iş kolunda çalışmak isteyen bireyler ve bununla birlikte, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında da metal teknolojisi alanında eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere isteyen herkes katılım gösterebilir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kaynakçılık Sertifikası Nasıl Alınır?

Kaynakçılık eğitimi sonunda online değerlendirme sınavı yapılır. Bu sınavdan başarılı olan kişiler üniversite onaylı kaynakçılık sertifikası almaya hak kazanır.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim