Mekatronik Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Mekatronik Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Mekatronik Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Mekatronik Eğitimi

Mekatronik personelleri; teknolojik alanda bulunan her türlü elektronik, mekanik ve elektrikli cihazların üretim, bakım ve onarım aşamalarına hakim olmakla birlikte, yapılandırılması ve işletilmesine kadar tüm detaylarıyla ilgilenen kişilerdir.

Mekatronik personellerinin, mekatronik teknolojisini oluşturan tüm alt disiplinler hakkında yeterli bilgiye sahibi olması ve temel mekatronik sistemleri tasarlayıp uygulayabilecek düzeye ulaşması gerekmektedir.

Bu noktada üniversite onaylı mekatronik kursu sertifika programını tamamlamayarak ilgili alanda çalışma imkanına sahip olabilmektedirler.

Mekatronik Kursu Nedir?

Günümüzde en önemli meslek gruplarından biri olan mekatronik; gelişen teknoloji ile birlikte çok daha fazla önem kazanmaktadır.

Mekatronik; teknolojinin uygulanması ve üretilmesi aşamasında kullanılan tüm alanlara hakimiyet gerektiren önemli bir iş koludur.

Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin, mutlaka e-devlet üzerinden sorgulanabilen sertifika programlarına katılması ve kursu başarıyla tamamlaması gerekmektedir. Toplam 40 saat sürecek eğitim sürecinde; temel mekatronik bilgisi, modelleme ile temel elektrik ve elektronik olmak üzere sınıflandırılan mesleki alan bilgileri verilmektedir.

Mekatronik Kursu Ders İçeriği

Mekatroniğin tanımı ve kapsamı,

Pnömatik,

Elektropnömatik,

Elektrik,

Elektronik,

Algılayıcılar,

Kontrol teknolojisi,

PLC,

Enerji iletim sistemleri,

Endüstride kullanılan teknolojiler,

Mekatroniğin genel prensipleri,

Kontrol devreleri,

PLC ile Elektropnömatik kumanda,

Mekatronik problemlerinin çözümü,

Pnömatik ile uygulamalar,

Elektropnömatik ile uygulamalar,

Elektrik, Algılayıcılar ile uygulamalar,

PLC eğitim setleri ile uygulamalar,

Uygulamalı mekatronik çalışmaları,

Makinelerde arıza arama ve giderme teknikleri.

Mekatronik İş Olanakları

Mekatronik kursu eğitim programını tamamlayarak mekatronik sertifikası alan kişiler yapı inşaat ve makine sektöründe çalışabilirler. Mekatronik çalışma alanları genel olarak şunlardır;

Motor sanayi firmaları

Beyaz eşya üretim şirketleri

Elektrik elektronik firmaları

Elektrik elektronik firmaları

Elektrik şirketleri

Mekatronik elemanı olmak isteyen kişilerin bu alanla ilgili eğitimlere katılabilmesi için;

Okuma yazma bilmeleri

En az ilkokul mezunu olmaları

Mekatronik hizmetlerinin gerektirdiği çalışmaları gerçekleştirecek zihinsel ve fiziksel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Mekatronik Sertifikası Nasıl Alınır?

Mekatronik Kursu sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 45 puan almak gerekir. Ayrıca 45 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız sertifikayı da E-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Mekatronik Sertifikası Geçerliliği

Mekatronik sertifikası ile yapı inşaat-makine sektöründe yer alan tüm kurumlarda geçerlidir. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu doğrultusunda sertifikayı tüm kuruluşlar kabul eder. Sertifika ömür boyu geçerlilik taşımaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/turk-hava-kurumu-universitesi-sertifika-sorgulama adresi ile e-Devlet sistemi üzerinden sertifika kontrolü gerçekleştirilebilmektedir.

Mekatronik Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim