Hijyen Belgesi Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Hijyen Belgesi Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Hijyen Belgesi Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Hijyen Belgesi Eğitimi

Hijyen belgesi işe yeni başlayacaklar ile iş yerinde çalışanlar için istenen belgelerden biridir. Bazı sektörlerde işe alım yapılırken hijyen sertifikası istenir. Hijyen belgesi zorunlu olan yerlerde eğer belgeniz yoksa işiniz olumlu şekilde sonuçlanmaz. Bundan dolayı kişiler işe başvuru yapmadan önce hijyen belgesi sahibi olurlar. Hijyen belgesi almak için ilk önce hijyen eğitiminden geçilmelidir. Hijyen eğitimi sizlere uzaktan eğitim online olarak verilmektedir. Zaman ve mekândan bağımsız olarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden eğitimimize katılabilirsiniz. Hijyen sertifikası eğitimiyle sizlere kaliteli bir eğitim süreci sunulur ve verilen eğitimdeki öğrendiklerinizle hijyen eğitimi sonrasında gireceğiniz sınavdan yeterli puanı alarak hijyen belgesine hak kazanmanız hedeflenir.

Hijyen Nedir?

Sağlık bilgisi anlamına gelen hijyen kelimesi, sağlığa zararlı olabilecek durum ya da ortamlardan korunmak için alınan tüm temizlik önlemleridir. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyorsak, kişisel hijyen başta olmak üzere hijyen herkesin hassas davranması ve dikkatli olması gereken bir durumdur. Bilinmelidir ki hijyen olmazsa, sağlığımız da olmaz. Hijyen için temizlik koşullarına uygun ortam hazırlamak önemlidir. Bu hazırlıklar, temiz olmamızı sağlarken mikroplardan arınmamızı da sağlar. Hijyene dikkat eden bireylerin bulaşıcı hasta olması dikkat etmeyenlere göre çok daha düşüktür.

Hijyeni sağlama işine kendimizden başlamalıyız. Kişisel hijyenimiz için yapmamız gerekenler kısaca şunlardır;

Tırnaklarımızı kesmek,

Dişlerimizi fırçalamak,

Duş almak,

Ellerimizi yıkamak

Hijyen eğitimi sertifika programı bazı sektörlerde çalışan personel ve iş sahipleri için zorunludur. Özellikle gıda ve perakende alanında hizmet veren sektörlerde üretim yapılırken uyulması gereken kurallar ve hayati sorumluluklar vardır.

Başta gıda işletmeleri için büyük öneme sahip olan hijyen belgesini bulundurmayan işletmeler, cezai işlemlere tabi tutulur.

Hijyen eğitimin amacı; çalışanların ve iş yeri sahiplerinin bilinçlendirilmesi, işyerinde ortaya çıkabilecek bulaşıcı hastalıkların erken tespiti ve cilt hastalıkları gibi hızlı bulaşan sorunların önlenmesine yardımcı olmaktır. Mevzuat gereği kurala uymayan kişi ve kurumlar cezalandırılır.

Hijyen sertifikası ders içerikleri

Hijyen eğitimi yönetmeliği,

Tuvalet temizliği,

Kişisel temizlik kuralları,

Koruyucu giysi kullanımı,

Bulaşıcı hastalıklardan korunma yöntemleri,

Gıda hijyeni,

Mutfak hijyeni,

Virüsler,

Bakteriler,

Parazitler,

Mantarlar,

Enfeksiyonlar

Hijyen Belgesi Sahibi Olanların İş Olanakları

Su üretimi ve doğal mineralli su üretimi yapan yerlerde,

Gıda üreten işyerlerinde,

Perakende işyerlerinde,

Pansiyon, Otel, motel, misafirhane, öğrenci yurtları ve konaklama yerlerinde,

Temizlik hizmeti veren kurumlarda,

Lokanta, restoran gibi gıda işletmelerinin mutfaklarında,

Hamam, kaplıca, havuz, sauna, berber, kuaför, dövme ve piercing yapan yerlerde çalışabilirsiniz.

Hijyen eğitimine katılım için herhangi bir mezuniyet şartı yoktur.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Hijyen sertifikası

Hijyen eğitimini tamamlayıp ve sınavı başarıyla geçenlerin almaya hak kazandığı hijyen belgesi süresizdir. Hijyen sertifikası eğitim programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 50 puan almak gerekir. Ayrıca 50 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi, sınav puanına göre de başarı ve üstün başarı belgelerini almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız belgenizi e devlet hijyen belgesi diye sorgulatabilirsiniz.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim