Robotik Kodlama Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Robotik Kodlama Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Robotik Kodlama Sertifika Programı

Dijitalin dünya çapında kuralları yeni baştan yazdığı 21. yüzyılda maker hareketi (teknolojiyi kullanarak kendin yap) yaygınlaştı ve robotik kavramı daha çok gündeme gelmeye başladı. Robotik, çok disiplinli bir bilim dalı; robotik kodlama ise kodlar aracılığıyla çeşitli talimatlar vererek bir sistemi akıllı hale getirmektir.Robotik kodlama kursu tarafından verilen robotik kodlama eğitimi de çocuklar için kodlama öğrenmeyi kolaylaştırır.

Dijital kültürün ortak dili haline gelen kodlama, makinelerin çalışma sistemini anlamaya yardımcı olur. Çocuklar için robotik kodlama öğrenmek dijital dünyaya adım atmak için hazırlık yapmak anlamına gelir. 

Robotik kodlama eğitimine katılan çocuklar bilişim teknolojileri, robotik ve kodlama hakkında bilgi sahibi olur.

Temel düzeyde kodlama eğitimi yeni nesil çocukların sosyal medya gibi platformlarda zaman kaybetmeyip bilgisayar başında geçirecekleri süreyi anlamlı kılar. Robotik kodlama eğitimi sayesinde çocuklar problem çözme becerisi, analitik düşünme becerisi kazanır. Küçük yaştaki çocuklar hayal gücü ve eğitimdde öğrendikleri sayesinde yaratıcılığını geliştirebilir.

Robotik kodlama eğitimi , küçük yaşlarda “çok üretim az tüketim” mantığını kazandırır. İnce motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar. Çocukların Fen Bilimleri, Matematik gibi derslerinde daha başarılı olmasında da etkilidir.

Alanında başarılı mühendislerin eğitmenliğinde gerçekleştirilen robotik kodlama sertifika programı uzaktan eğitim olarak da verilir. Online kodlama eğitimi, dünyanın en iyi teknik üniversitesi kabul edilen MIT - Massachussets Institude of Technology tarafından geliştirilen dünyanın en iyi kodlama programı olan Scratch Programı ile gerçekleştirilir.

Robotik kodlama dersi, dünyanın en çok tercih edilen programları Code.Org ve Code.Monkey ile verilir. Bu sayede mantıksal sırayla problem çözülür.

Robotik Kodlama İş İmkanları

 • Satranç ve etüt merkezlerinde eğitmenlik,
 • Özel eğitim kurumlarında eğitmenlik,
 • Eğitim kurumlarında robotik kodlama kursu açabilirsiniz.

Robotik Kodlama Eğitime Kimler Katılabilir?

Robotik kodlama sertifika eğitim programı küçük yaşta çocuklara pek çok açıdan avantaj kazandırır. Robotik kodlama faydaları ebeveynler için cezbedicidir. Robotik kodlama eğitimi, hem çocuklarıyla birlikte zaman geçirmek hem de kodlama ve robotik öğrenmek isteyenler ebeveynlerin talep gösterdiği bir eğitimdir.

Robotik kodlama eğitimi okul öncesi çocuklar ve ebeveynlerinin yanı sıra şu kişiler için de fayda sağlar:

 • Eğitmenler
 • Farklı branşlardaki eğitmenler
 • Uzmanlık kazanmak isteyenler
 • Üniversite öğrencileri
 • Robotik kodlama eğitmenliği kariyer hedefi olanlar

Robotik kodlama eğitimlerine katılım için mezuniyet ön şartı yoktur. Kişisel gelişime önem veren, yazılım dünyasına adım atmak isteyen veya çocuklarına robotik öğrenmesi konusunda destek olmak isteyen ebeveynler robotik kodlama kursu serfika programına katılarak eğitim alabilir.

Robotik Kodlama Eğitimine Nasıl Katılırım?

 • Sayfanın üst kısmında yer alan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Robotik Kodlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Robotik kodlama eğitimi sonunda yapılan online değerlendirme sınavında 45 ve üzeri puan alarak başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanır. Robotik kodlama sertifikası Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylıdır. Sertifika e-devlet üzerinden de sorgulanabilir.

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim