Yüzey Temizleme Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yüzey Temizleme Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yüzey Temizleme Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yüzey Temizleme Kursu

Yüzey temizleme kursu, metal teknolojisi alanında metal yüzeylerin mekanik ve kimyasal yollarla temizlenmesi işlemlerini yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. Kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite onaylı yüzey temizleme kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterliliğe sahip olurlar.

Yüzey Temizleme Meslek Elemanı

Yüzey temizleme meslek elemanı metal teknolojisi alanında çalışan meslek elemanıdır. Yüzey temizleme meslek elemanının temel görevi mekanik ve kimyasal yollarla metallerin temizlenmesidir. Metal yüzey temizleme işlemlerini yapan meslek elemanları korozyondan korunma yöntemlerini iş sağlığı ve işçi güvenliği kurallarına göre yapar.

Yüzey Temizleme Kursu Süresi

Tehlikeli iş kapsamında kurs, en az 40 saat olarak planlanmıştır. 

Yüzey Temizleme Kursu Ders İçerikleri

Metal yüzeyi temizleme işlerinden sorumlu olan kişiler görevlerini yerine getirirken iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulamak durumundadır. Bu nedenle yüzey temizleme kursu eğitim sürecinde iş sağlığı ve güvenliği üzerinde de durulur. Meslekle ilgili yetkinlik kazanmayı sağlayan konu başlıkları ise şu şekildedir:

Yüzey Temizleme

Mekanik Yüzey Temizleme Yöntemleri

Fiziksel Yüzey Temizleme Yöntemleri

Korozyondan Korunma Yöntemleri

Fiziksel Güç Gereksinimi

Çalışma Ortamının Özellikleri

Kursiyerler eğitimin sonunda şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilir:

Metal yüzeyi mekanik olarak nasıl temizlenir?

Metal yüzeyi fiziksel olarak nasıl temizlenir?

Yüzey Temizleme İş Olanakları

Yüzey temizleme kursu sonunda verilen sertifika yüzey temizleme meslek elamanı olarak çalışma imkânı sağlar. Meslek elemanlarının çalışma alanları ise metal işleri yapan tüm işletmelerdir. Mesleki yeterlilik doğrultusunda benzer alanlarda çalışmak da mümkündür.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yüzey temizleme kursu okuryazarlığı olan herkese açık bir programdır. Fiziksel ve zihinsel yeterlilik kursa katılımda önemli bir koşuldur. Meslekte dikkatli olmak ve el becerisine sahip olmak da önemlidir. Bu nedenle kursiyerlerin alana ilgili olması kadar el göz koordinasyonunun ve el becerisinin gelişmiş olması da beklenir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yüzey Temizleme Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal teknolojisi alanında yüzey temizleme elemanı unvanıyla çalışmak isteyenlerin sertifika alması gerekir. Sertifika almanın yolu eğitim almaktır. Eğitim sürecinin sonunda yapılan sertifika sınavında en az 45 puan alanlar başarılı sayılır. Yüzey temizleme sertifikası sayesinde alanda çalışmak mümkün olur.

Yüzey Temizleme Sertifikası Geçerliliği

Yüzey temizleme sertifikası, metal teknolojisi alanında faaliyet gösteren kurumlarda geçerli bir sertifikadır. Sertifikadaki üniversite onayı sertifikanın her yer yerde geçerli olduğunu ve e-devlet üzerinden sorgulanabilir olduğunu gösterir. Nitekim 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre kurumlar üniversite onaylı sertifikayı kabul etmek zorundadır.

Yüzey Temizleme Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim