Yüksek Gerilim Sistemleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yüksek Gerilim Sistemleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yüksek Gerilim Sistemleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yüksek Gerilim Sistemleri Kursu

Yüksek gerilim sistemleri kursu, elektrik elektronik teknolojisi alanında yüksek gerilim sistemlerine ilişkin işlemleri yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde düzenlenen yüksek gerilim sistemleri kursu kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite onaylı yüksek gerilim sistemleri kursu sonunda verilen kurs bitirme belgesi niteliğindeki sertifika mesleki yeterliliğin göstergesidir.

Yüksek Gerilim Nedir?

Yüksek gerilim canlılara zarar verecek yükseklikteki gerilime sahip elektrik enerjisi demektir. Yüksek gerilim iki gerilim seviyesine ayrılır. 1 kV – 245 kV ve 245 kV – 300 kV yüksek gerilim anlamına gelir. 300 kV’den daha yüksek gerilimler çok yüksek gerilim demektir. Yüksek gerilim sistemleri alanında çalışan kişiler bu sistemlerin imalat, montaj, bakım ve onarım işlerinden sorumludur. Yüksek gerilim sistemleri kursu sonunda alanda çalışan kişiler şu görev ve sorumlulukları yerine getirirler:

Yüksek Gerilim Sistemleri Kursu Ders İçerikleri

Yüksek gerilim sistemleri meslek elemanları iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulamak durumundadır. Bu nedenle eğitim sırasında, meslek elemanlarının işçi sağlığı mevzuatına uymak ve iş güvenliği önlemlerini almak yeterliliğine sahip olabilmeleri için iş güvenliği ve işçi sağlığı üzerinde durulur.

Eğitim programında mesleki alanla ilgili olarak yüksek gerilim sistemleri detaylıca ele alınır. Ayrıca şu konular da işlenir:

Fiziksel güç gereksinimi

Çalışma ortamının özellikleri

İşin gerekleri

Kursiyerler eğitimin sonunda şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilir:

Yüksek gerilim nedir?

Elektrot sistemleri nedir?

Gaz-sıvı-katı yalıtkanlarda mekanizma nasıldır?

AC ve DC darbe yüksek gerilimin üretimi nasıl olur?

Yüksek Gerilim Sistemleri İş Olanakları

Yüksek gerilim sistemleri kursu sonunda verilen sertifika yüksek gerilim sistemleri meslek elemanı unvanıyla elektrik elektronik teknolojisi alanında çalışma imkânı sağlar. Meslek elemanlarının çalışma alanı elektrik ve elektronik alanında faaliyet gösteren işletmeler ve fabrikalardır.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yüksek gerilim sistemleri kursu herkese açık bir programdır. Sağlık durumu mesleği icra etmek için uygun olanlar en az ilkokul mezunu olduklarını belgelemeleri halinde kursa katılım sağlayabilir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yüksek Gerilim Sistemleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Elektrik elektronik teknolojisi alanında yüksek gerilim sistemleri meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin yüksek gerilim sistemleri sertifikası alması gerekir. Yapılan sınavda başarılı sayılmak ve sertifika almaya hak kazanmak için en az 45 puan almak gerekir.

Yüksek Gerilim Sistemleri Sertifikası Geçerliliği

Yüksek gerilim sistemleri sertifikası elektrik elektronik teknolojisi sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda geçerli bir sertifikadır. Sertifikadaki üniversite onayı sertifikanın her yerde geçerli olduğunun göstergesidir. e-devlet üzerinden sorgulanabilen üniversite onaylı yüksek gerilim sistemleri sertifikası, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre tüm işletmeler tarafından kabul edilir.

Yüksek Gerilim Sistemleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim