Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yer Altı Sinyalizasyon-Haberleşme İşleri Kursu

Kurs programı, yer altı projeleri için gerekli haberleşme sistemlerinin nasıl etkinleştirildiğine dair bilgiler sunar. Aynı zamanda kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak haberleşme sistemlerinde çalışmaya hazır personellere de ön bilgiler sunmayı amaçlar. Kurs sonunda ise üniversite  onaylı yer altı haberleşme işleri sertifikası verilir.

Yer Altı Sinyalizasyon- Haberleşme İşleri Nelerdir?

Özellikle madencilik alanında gerekli duyulan yer altı haberleşme sistemleri, maden işletmelerinin iletişim ihtiyacını karşılar. Madencilikte haberleşme sistemleri, maden işçilerinin giriş-çıkışlarını ve bulunacakları yere güvenli bir şekilde inlemelerini takip etme amacıyla kurulur. Haberleşme sistemlerini kuran ve etkinleştiren meslek elemanları da iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uygun olarak görevlerini yerine getirirler. Meslek çalışanlarının meslek icralarında yararlandıkları bilgi kaynaklarından biri ise yer altı haberleşme işleri kursudur. Kurs aracılığıyla işin nasıl icra edildiğine yönelik ön bilgiler kazanılmış olunur. 

Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, yer altı haberleşme işleri ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler yer altı haberleşme işleri mesleğine adım atabilirler.

Yer Altı Haberleşme İşleri Eğitimi Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Yer Altı Sinyalizasyon İşleri Nelerdir?
 • Yer Altı Haberleşme Sistemleri
 • Yer Altı Haberleşme Sistemleri Kurulumu ve Bakım- Onarım Faaliyetleri
 • Madencilik Haberleşme Sistemlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Yer altı madencilik faaliyetlerinde haberleşme işlerinin kapsamını,
 • Yer altı haberleşme sisteminin nasıl kurulacağını,
 • Yer altı haberleşme sistemlerinin bakım ve onarımının nasıl yapılacağını,
 • Haberleşme sistemi kurulumunda dikkate alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin neler olduğunu öğrenmiş olurlar.

Yer Altı Haberleşme İşleri İş Olanakları

Yer altı haberleşme sistemleri hakkında gerekli bilgilere sahip olanlar, madencilik alanında çalışırlar. Bununla birlikte meslek elemanları, maden ocaklarındaki kuyu, konveyör ve varagel gibi sistemlerin inşasında görev alırlar.

Kimler Katılabilir?

Maden ocaklarındaki haberleşme sistemleri hakkında ön bilgilere sahip olmak isteyen herkes kursa katılabilir. Haberleşme sistemleri alanında çalışmak isteyenlerin ise en az ilkokul mezunu olmaları ve herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamaları gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yer Altı Sinyalizasyon Haberleşme İşleri Belgesi Nasıl Alınır?

Jeofizik cihaz operatörlüğü eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde yer altı haberleşme işleri kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Yer Altı Sinyalizasyon-Haberleşme İşleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Yer altı sinyalizasyon-haberleşme işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Yer Altı Haberleşme İşleri Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim