Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu

Kurs programı, iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde demiryolu bakımının ve betonlama işlerinin bilgisini aktarır. Eğitim, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun hazırlanarak mesleki bilgiyi kursiyerle paylaşır. Eğitim sonunda ise katılımcının bilgi kazanımını belgeleyen üniversite onaylı yer altı demiryolu bakım ve betonlama işleri sertifikası verilir.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Nedir?

Madencilik alanı faaliyetlerinden biri olarak demiryolu bakım ve betonlama, iş sağlığı ve güvenliği ele alınarak yapılır. Meslek elemanları, vagon nakliyatı yapan maden galerilerindeki demiryolu, makas döşeme- tamir etme ve betonlama işlerini yerine getirirler. Meslek elemanlarının ilgili işlemleri yerine getirmedeki bilgi kaynaklarından biri ise yer altı demiryolu bakım ve betonlama işleri kursudur. Kurs sürecinde, madencilik alanı dahilinde geçerli olan İSG önlemleri ve betonlama-bakım uygulamaları işlenir.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, yer altı demiryolu bakım ve betonlama ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de yer altı demiryolu bakımı ve betonlaması meslek elemanlığına adım atabilirler.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • Yer Altı Demiryolu Bakımı Nedir?
 • Yer Altı Demiryolu Bakımı ve Betonlama İşlemi
 • Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlamasında İSG Önlemleri
 • Yer Altı Demiryolu Bakımı ve Betonlama İşlerinde Kullanılan Ekipmanlar

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Yer altı madencilik ve demiryolu faaliyetleri için alınan işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Yer altı demiryolu ve betonlama işlemlerini,
 • Yer altı demiryolu bakımı ve betonlama işinde kullanılan ekipmanları öğrenmiş olurlar.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İş Olanakları

Yer altı demiryolu bakım ve betonlama işi hakkında yeterli bilgiye sahip olanlar, maden sanayi alanında çalışırlar. Meslek elemanları, iş sağlığı ve güvenliği prosedürlerine uyarak demiryolu bakım ve betonlama işlemlerinde yer alırlar.

Kimler Katılabilir?

Yer altı demiryolu faaliyetleri ve betonlama işlemleri ile ilgili ön bilgilere ulaşmak isteyen herkes eğitime katılabilir. Meslek yeterlilik göstergesi olarak sertifikalı eğitim almak isteyenler de kursa başvurabilir. Mesleği yerine getirmek için ise en az ilkokul mezunu olmak ve herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamak gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Demiryolu bakım ve betonlama işleri kurs programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde Yer altı demiryolu bakım ve betonlama işleri kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı ve meslek hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Demiryolu bakım ve betonlama işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birisini, eğitim şartını karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Yer Altı Demiryolu Bakım ve Betonlama İşleri Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim