Yapı Dekorasyon Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yapı Dekorasyon Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yapı Dekorasyon Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yapı Dekorasyon Kursu

Yapı dekorasyonu kurs programı, duvar ve yüzeylerin dekorasyon işlemlerini ele alır. Bu kapsamda kursiyerin ilgili işlemlerin içeriğine dair bilmesi gerekenlere yer verilir. Kurs programı, 3361 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak ilgili ders içeriklerini alanı merak edenlere sunar. Eğitim bitiminde ise genel olarak üniversite onaylı yapı dekorasyon sertifikası verilir.

Yapı Dekorasyonu Nedir?

Yapıların yani duvar, merdiven, çatı ve tavanların gerekli işlemleri yapı dekorasyonuyla ele alınır. İlgili yapıların iç ve dış cephe gereksinimlerini karşılamak amacıyla duvar giydirme, kaplama, dökme ve asma tavan gibi işlemler uygulanır. Yapı dekorasyon işini profesyonel şekilde ele alan meslek elemanları da yapı dekorasyoncusu olarak anılırlar. Yapı dekorasyoncuları, ilgili alanda mesleği icra etmek ve ustalaşmak için eğitimlere katılırlar.

Yapı Dekorasyonu Kursu Eğitim Süresi

Kurs programı, ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saat olarak belirlenmiştir.

Online Yapı Dekorasyonu Kursu Ne Kazandırır?

Online yapı dekorasyonu kursu, kursiyerin iç ve dış yapı tasarımı alanını tanımasını amaçlar. Zaman ve mekân kısıtlaması içermeyen kurs, katılımcıların istedikleri yer ve zamanda dersleri takip edebilmelerini sağlar. Ders içeriklerinin sona ermesiyle sertifika sınavı uygulamasına geçilir. Uygulanan sertifika sınavından geçer not alanlara da yapı dekorasyonu kurs bitirme belgesi sunulur. Kursiyer, edindiği sertifikayı ilgili iş başvurularında öne çıkarabilir.

Yapı Dekorasyonu Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

Yapı Dekorasyonu Nedir?

Yapı Dekorasyonunda Dikkate Alınması Gereken İSG Önlemleri

Yapı Bilgisi

Yapı Malzemeleri

Yapı Dekorasyonu İşlemlerini Uygulama

Yapı Dekorasyonunda Yalıtım

Basit Montaj ve Kaplama İşlemleri

Yapı Dekorasyoncusunun Mesleki Nitelikleri

Yapı dekorasyonu kursunu tamamlayan katılımcılar;

Yapı dekorasyonculuğu mesleğini,

Yapı malzemelerini,

Yapı çeşitlerini,

Yapı dekorasyon aşamasında dikkat edilmesi gereken iş sağlığı ve güvenliği adımlarını,

Alçı, sıva, döke ve asma tavan montajının nasıl yapılacağını,

Alçı levha ile kaplamanın nasıl yapılması gerektiğini,

Döşeme işlemenin nasıl yapılacağını,

Duvar yapısında duvar kağıdı ve boya işleminin yapımın öğrenmiş olurlar.

Yapı Dekorasyon İş Olanakları

Yapı dekorasyoncuları, dış ve iç mekân ve yapı tasarımında görev alırlar. Yapı dekorasyoncu olmak isteyenler, inşaat teknolojisi ve yapı malzemeleri alanında bilgi sahibi olmalıdır. Yapı dekorasyoncuların genel çalışma alanları, mimarlık ve inşaat firmalarıdır.

Yapı dekorasyonu alanında gerekli bilgileri edinmek isteyen herkes eğitime başvurabilir. Eğitime katılım ve mesleği icra etmek için ise mesleki yeterliliklerin farkında olmak gerekir. Kursiyer adayları, mesleğin tehlikeli iş kapsamında olduğunu bilerek daha verimli bir kurs süreci geçirebilirler. Mesleği icra etmek için de gerekli olan eğitimlere katılmaları gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yapı Dekorasyonu Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurs, ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulamasını da içerir. Kursiyer, online yapılan sertifika sınav uygulamasında en az 45 puan almaları durumunda yapı dekorasyonu sertifikası almaya hak kazanır. Alınan sertifika, kursiyerin ilgili alanda çalışmanın da önüne açar.

Yapı Dekorasyonu Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Verilen sertifika, üniversite onaylı e-devlet üzerinden sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Kursiyerler, sertifika aracılığıyla mesleği ve işin gerekliliklerini tanıdıklarını göstermiş olurlar. Sertifika edinme süreci ile ilgili gerekli bilgiler ise eğitim danışmanları tarafından kursiyere aktarılır.

Yapı Dekorasyonu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim