Yangın Yalıtımı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Yangın Yalıtımı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Yangın Yalıtımı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yangın Yalıtımı Kursu

Yangın yalıtımı kurs programı, yangınların yıkıcı etkilerini önlemek amacıyla yapılan yalıtım işlerini konu edinir. Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak yalıtım işinde geçerli olan iş sağlığı ve güvenliği adımlarını içerir. Ayrıca yangın yalıtım işinde dikkate alınması gereken aşamalar da kursta yer alır. Eğitim sonunda ise genel olarak üniversite onaylı yangın yalıtımı sertifikası verilir.

Yangın Yalıtımı Nedir?

Yangın yalıtım işi, binalarda olası yangınların yakıcı etkisini en aza indirme ve can ile mal kaybını önleme amacıyla yapılır. Yangın yalıtımı ile yangının oluşturduğu aşırı sıcak engellenir ve dumanın yayılması gecikir. Yangın yalıtımı, olası yangının yayılmasını gecikleştirerek insanların binadan ayrılmasını sağlar. Yangın yalıtımının fayda sağlaması için mesleki nitelikleri karşılayan elemanlara ihtiyaç vardır. İlgili meslek elemanları, ısı ve ses yalıtımı dışında yangın yalıtımını da ele alarak mesleklerini icra ederler. Yangın yalıtımı hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bilgi kaynaklarından biri ise yangın yalıtımı eğitimidir. Eğitim aracılığıyla gerekli ön bilgiler edinir ve işi gerçekleştirmek için hangi bilgilere sahip olunması gerektiği anlaşılır.

Yangın Yalıtımı Kursu Eğitim Süresi

Kurs, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Yangın Yalıtımı Kurs Programı Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de içme yangın yalıtım elemanı mesleğine adım atabilirler.

Yangın Yalıtımı Eğitimi Ders İçerikleri

Kurs sürecinde işlenen genel ders içerikleri şu şekildedir:

Yangın Yalıtımı Nedir, Ne İşe Yarar?

Yangın Yalıtımının Faydaları

Yangın Yalıtım Malzemeleri

A1 Sınıfı Yangın Yalıtımı

Yangın Yalıtımına Hazırlık Süreci

Tavan, Döşeme ve Duvarlarda Yangın Yalıtımı

Çelik Yapılarda Yangın Yalıtımı İşlemi

Yangın Yalıtım Sürecinde Uyulması Gereken İSG Tedbirleri

Kurs sonunda katılımcılar;

Yangın yalıtımının ne ifade ettiğini,

Yangın yalıtımında kullanılan malzemeleri,

Yangın yalıtımı işleminde dikkat edilmesi gerekenleri,

Yangın yalıtım işi için hazırlık aşaması oluşturmayı,

Tavan, döşeme ve duvarlarda yangın yalıtımı işlemlerini,

Çelik yapılarda yangın yalıtımının nasıl yapılacağını,

Yangın yalıtım sürecinde uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Yangın Yalıtımı İş Olanakları

Meslek elemanları, yangın güvenliği ve yalıtımı işini ele alarak gerekli görevleri edinirler. Meslek elemanlarının çalışma alanları ise inşaat firmaları ve yalıtım işini ele alan firmalardır.

Yangın güvenliği kapsamında yalıtım işinin detaylarını öğrenmek isteyen herkes eğitime katılabilir. Bununla birlikte profesyonel olarak yangın yalıtımcısı olarak çalışmak için işin tehlike iş niteliğinde olduğu bilinmelidir. Bundan dolayı kursiyer adaylarının en az ilkokul mezunu olmaları ve mesleki yeterliliği karşılamak için herhangi bir ruhsal veya fiziksel sorun taşımamaları gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yangın Yalıtımı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yangın yalıtımı kurs programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde yangın yalıtımı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Yangın Yalıtımı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifikadır. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Yangın yalıtımı aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Yangın Yalıtımı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim