Web Ofset Baskı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Web Ofset Baskı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Web Ofset Baskı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Web Ofset Baskı Kursu

Web ofset baskı kursu, matbaa sektöründe web ofset baskı makineleri kullanarak baskı işlemlerini yapan meslek elemanını yetiştiren kurs programıdır. Müfredatında İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunundan yararlanılan web ofset baskı kursu kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite  onaylı web ofset baskı kursu sonunda kursiyerler, istenilen standartta baskıyı gerçekleştirebilecek yeterliliğe sahip olurlar. Kursun en önemli kazanımı ise eğitim sürecini başarıyla tamamlayanlara verilen sertifikadır.

Web Ofset Baskı Nedir?

Web ofset baskı sistemi, rotatif ofset baskı sistemi olarak da bilinir. Tabaka ofset baskı sistemi ile web ofset baskı sistemi arasındaki en önemli fark bobin kağıtların kullanılmasıdır. Baskı hızı çok yüksektir. Web ofset baskı işlemleri için iş organizasyonu yapılmasının ardından baskı süreci şöyle ilerler:

 • Web ofset baskı işlemleri için hazırlık yapılması
 • Web ofset baskı makinesi kullanarak belirtilen standartlarda web ofset baskı yapılması
 • Web ofset baskı makinesinin periyodik bakımının yapılması

Web Ofset Baskı Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde web ofset baskı kursu eğitim programının süresi en az 40 saat olarak belirlenmiştir.

Web Ofset Baskı Kursu Ders İçerikleri

Web ofset baskı makineleri ile baskı yapılırken makine talimatının yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği kuralları dikkate alınır. Bu nedenle eğitim sürecinde şu iş güvenliği konuları üzerinde durulur:

 • İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları
 • Yangın Güvenliği
 • İş Yeri Güvenliği

Web ofset baskı ile ilişkili konu başlıkları ise şöyledir:

 • Baskı Öncesi Hazırlık
 • Baskı İşleminin Gerçekleştirilmesi
 • Baskı Sonrası Bakım

Kursiyerler web ofset baskı eğitimi sonrasında web ofset baskı makinesi nedir ve nasıl kullanılır, web ofset baskı teknikleri nelerdir sorularını kapsamlı olarak yanıtlayabilirler. Kursiyerler baskı öncesinde hem baskı kalitesi hem de ş güvenliği açısından dikkat edilmesi gerekenlere vakıf olurlar. Ayrıca makinenin periyodik bakımını ve temizliğini makineye zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirebilirler.

Web Ofset Baskı Elemanı İş Olanakları

Web ofset baskı kursu sonunda verilen sertifika matbaa sektöründe çalışmaya olanak tanır. Web ofset baskı işlerinden sorumlu meslek elemanlarına resmi ve özel matbaalarda ihtiyaç vardır.

Kimler Katılabilir?

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde web ofset baskı kursu matbaa sektöründe çalışmak isteyen en az ilkokul mezunu herkese açıktır. Kursa katılımda ilkokul mezunu olmak yeterli olsa da işverenler en az ortaöğretim mezunlarına öncelik verebilir. Kursa kayıt sırasında sağlık raporu da gerekli değildir; fakat işverenler iş yeri hekimi tarafından onaylanan sağlık raporu ister.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Web Ofset Baskı Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurs bitirme belgesi, yani sertifika mesleki eğitim alındığının ispatı niteliğindedir. İstihdamda sertifika sahipleri avantajlıdır. Web ofset baskı sertifikası, bu baskı tekniğinin kullanıldığı matbaalarda ihtiyaç duyulan bir belgedir. Sertifika almak için yapmak gereken tek şey eğitim sonunda yapılan sınavdan en az 45 puan almaktır.

Web Ofset Baskı Sertifikası Geçerliliği

Sertifika esasında yasal bir evraktır. Kurs bitirme belgesine yasal nitelik kazandıran üniversitenin onayına yer verilmesidir. Matbaa sektöründe ihtiyaç duyulan web ofset baskı sertifikası, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kabul edilir. Üniversite onaylı web ofset baskı sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

Web Ofset Baskı Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim