Tulumbacı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Tulumbacı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Tulumbacı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tulumbacı Kursu

Kurs programı, maden ocağı anlamına gelen tulumbacılık alanı ile ilgili bilgiler aktarır. Eğitim süreci, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak tulumbacı mesleğini tanıtır. Bu kapsamda da meslek icrasında uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemleri konu edinir. Kurs bitiminde ise genellikle üniversite onaylı tulumbacı sertifikası verilir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşleri Tulumbacı Kursu Eğitim Süresi?

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Tulumbacı Kursu Ne Kazandırır?

Online gerçekleşen kurs süreci, maden ocaklarında çalışan tulumbacı unvanına sahip meslek elemanlarının işlerini odağa alır. Kurs programı, tehlikeli işler arasında yer alan tulumbacılık için gerekli olan bilgileri ve şartları aktarır. Bu kapsamda kurs; yeraltında çalışmak için kursiyerlerin bilmesi gereken maden ocağı tulumbacılığın genel işleyişini, online ders aracılığıyla sunar.

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de maden ocağı işçisi mesleğine adım atabilirler.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tulumbacı Kursu Ders İçerikleri

Eğitimin genel ders içerikleri şöyledir:

Maden Ocağında Çalışmak

Maden Ocağında Yapılan İşler

Maden Ocağı Tulumbacının Yaptığı İşler

Maden Ocağında Çalışmak İçin Gerekli Olan Bilgiler

Maden Ocağında Alınması Gereken İSG Önlemleri

Maden Ocağında Riskleri Belirleme ve Alınan Önlemler

Kurs bitiminde katılımcılar;

Maden ocağındaki rutin işleri,

Maden ocağı işçilerinin yaptığı işleri ve aldığı görevleri,

Madencilik sektöründe tulumbacının ne iş yaptığını,

Yeraltında alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Tulumbacı İş Olanakları

Madencilik sektöründeki mesleklerinden biri olarak tulumbacılar, yeraltında çalışırlar. Genel olarak da mesleki yeterlilik ve bilgi kaynağı olarak tulumbacı kursuna katılanlar, maden çıkarma işletmelerinde çalışabilirler.

Kurs sürecine madencilik sektöründe yer alan tulumbacılar hakkında bilgi edinmek isteyen herkes dahil olabilir. Bununla birlikte tehlikeli ve riskli bir alan olan madencilik alanında mesleki yeterliliğini göstermek isteyenler de eğitime başvurabilirler. Kursa katılmak için geçerli olan herhangi bir mezuniyet derecesi bulunmamakla birlikte verimli bir ders katılımı için en az ilkokul mezunu olmak lazımdır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Tulumbacı Sertifikası Nasıl Alınır?

Maden ocağı tulumbacı kurs programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde tulumbacı sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Tulumbacı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Ayrıca madencilik sektöründe ve tulumbacılık mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs aracılığıyla öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Tulumbacı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim