Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu

Termik santral kül cüruf işletmeciliği kursu, makine teknolojisi alanında kül cüruf taşıma bantları ile ilgili işlemlerini yapmakla sorumlu meslek elemanı yetiştiren eğitim programıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu esas alınarak düzenlenen kurs, sektörde birçok iş yeri tarafından kurumsal eğitim programına dahil edilir. Üniversite onaylı termik santral kül cüruf işletmeciliği kursu sonunda kursiyerler mesleği yapabilecek yeterliliğe sahip olurlar.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Nedir?

Kül ve cüruf, tehlikesiz inert atık demektir. Termik santral kül cüruf işletmeciliği ile amaçlanan üretim ünitelerinin arızasız ve düzenli çalışmasını sağlamaktır. Bu amaca yönelik olarak kül cüruf taşıma bantları işletilir ve kül cürufun ilgili yerlere nakil işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemlerin mesleki eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerekir.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde termik santral kül cüruf işletmeciliği kursu eğitim programının süresi en az 40 saat olarak belirlenmiştir.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu Ders İçerikleri

Termik santral kül cüruf işlemleri yapılırken iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymak zorunludur. Bu nedenle termik santral kül cüruf işletmeciliği eğitimi sırasında iş yeri güvenliği, yangın güvenliği, iş kazası ve meslek hastalıkları konuları işlenir. Kurs programında odak noktasındaki konular ise şöyledir:

 • Termik Santraldeki Kül Cüruf Nakil Hatları ve Ekipmanları
 • Ekipmanlarda Oluşabilecek Arızaların Nedenleri
 • Hidrolik Sistem Ekipmanları
 • Konveyör ve Elevatörlerin İşletilmesi
 • Kaldırma Ekipmanları (vinç, caraskal, hupzug, trifor, kriko )

Tüm bu konu başlıkları üzerinde kapsamlı eğitim alan kursiyerler iş emri sisteminin gerekli kayıtlarını tutabilecek ve gerekli el aleti veya ekipmanları kullanabilecek bilgiye sahip olurlar. Kalite ve İSG yönetim sistemleri hakkında da bilgi edinmiş olurlar.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği İş Olanakları

Termik santral kül cüruf işletmeciliği kursu sonunda sertifika verilir. Bu sertifika sayesinde termik santrallerde kül cüruf işletmeci unvanıyla bant nakil iletim sistemlerinde çalışmak mümkün olur.

Kimler Katılabilir?

Termik santral kül cüruf işletmeciliği kursuna katılanların çalışma alanı tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfındadır. Dolayısıyla kursa katılmak isteyen kişilerin sağlıklı olması önem taşır. Katılımcılardan mezuniyet belgesi istenir. En az ilkokul mezunu olanlar termik santral kül cüruf işletmeciliği belgesi kurs programına katılabilirler.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Bant nakil iletim sistemlerinde kül cüruf işletmeciliği yapabilmek için sertifika gereklidir. Sertifika ilgili eğitimin verildiği kurumlardan alınır. Yani, öncelikli olarak eğitim almak gerekir. Online eğitim sonunda yapılan sertifika sınavında en az 45 puan alan herkes farklı bir koşul olmaksızın sertifika alabilir.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Sertifikası Geçerliliği

Termik santral kül cüruf işletmeciliği sertifikası termik santrallerde geçerli bir sertifikadır. Üniversite onaylı termik santral kül cüruf işletmeciliği sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Milli Eğitim Temel Kanununa göre işletmelerin tümü sertifikayı kabul etmek zorundadır.

Termik Santral Kül Cüruf İşletmeciliği Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim