Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu

Kurs programı, termik santrallerde çalışan elektrik bakımcılarına yönelik mesleki bilgiler içerir. Elektrik bakımcısı kursu, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyerlere mesleki bilgiler kazandırır. Kurs sürecinde, kursiyerlerin mesleği ve termik santral düzenini tanımalarına dayalı dersler işlenir. Eğitim sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını belgeleyen üniversite veya MEB onaylı termik santral elektrik bakımcı sertifikası verilir.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Kimdir?

Termik santrallerin üretim ünitelerinde görev alan meslek elemanlarından biri de elektrik bakımcısıdır. Elektrik bakımcısı, üretim ünitesinin elektrik arızalarını önlemek ve gerekli kontrolleri yapmak için termik santrallerde de görev alır. Genel olarak elektrik arızalarını önlemeye yönelik bakım ve onarım işlerini yerine getirir. Meslek çalışanlarının ilgili işleri yerine getirme sürecinde yararlandıkları bilgi kaynaklarından biri ise elektrik bakımcı kursudur. Kurs, mesleki bilgilerin nasıl uygulanacağına dair ön bilgiler kazandırır.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu Eğitim Süresi

Eğitim elektrik bakımcısı ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde en az 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de elektrik teknisyeni veya elektrik bakımcı elemanı mesleğine adım atabilirler.

Termik Santral Elektrik Bakımcısı Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Termik Santral Elektrik Bakım ve Onarım İşleri
 • Termik Santral Elektrik Bakım İşlerinde İSG Önlemleri
 • Termik Santral Elektrik Bakım İşleri Ekipmanları

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Meslek elemanlarının alması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Elektrik bakım ve onarım işlerinde kullanılan ekipmanları,
 • Üretim ünitelerinde çıkabilen elektrik arızalarını önleme yollarını,
 • Termik santrallerde kalite yönetim standartlarını,
 • Üretim ünitelerinde bakım ve onarım işlerinin nasıl yerine getirileceğini öğrenmiş olurlar.

Termik Santral Elektrik Bakımcısı İş Olanakları

Elektrik bakımcısı olarak çalışan meslek elemanları, termik santrallerde görev alırlar. Meslek elemanları ayrıca, elektrik üretim tesislerinde de çalışma olanağına sahiptirler.

Kimler Katılabilir?

Meslek ve termik santrallerin çalışma düzeni hakkında ön bilgiler edinmek isteyen herkes eğitime katılabilir. Bununla beraber elektrik bakımcısı olarak çalışmak isteyenlerin en az ilkokul mezunu olmaları ve mesleki yeterlilikleri yerine getirmeleri beklenir. Tehlikeli iş kapsamındaki elektrik bakımcılığını yerine getirmek için herhangi bir ruhsal veya bedensel sorunun olmaması gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Sertifikası Nasıl Alınır?

Termik santral elektrik bakımcısı eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde termik santral elektrik bakımcı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Elektrik bakım ve onarım işinin uygulama aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Termik Santral Elektrik Bakımcı Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim