Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu

Kurs programı, termik santrallerin dış tesis ekipmanlarının bakım ve tamir işlemlerini aktarır. Ayrıca kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak da meslek elemanlarına gerekli bilgileri sunar. Eğitim sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını gösteren üniversite  onaylı termik santral dış tesis tamir bakımcılığı sertifikası verilir.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımı Nedir?

Termik santrallerin dış tesis ekipmanlarındaki kontrol ve bakımı, ilgili meslek elemanları tarafından ele alınır. Üretim ünitelerinin verimli ve düzenli çalışması için yapılan işlemlerden biri de dış tesis tamir bakımıdır. Dış tesis tamir bakımı, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde yapılır. Dış tesis ekipmanlarının bakımıyla birlikte taşıma bantlarının bakım ve onarım işleri de ele alınır. İlgili işlemleri yerine getiren meslek çalışanların bilgi kaynaklarından biri ise termik santral dış tesis tamir bakımcılığı kursudur. Kurs, dış tesislerin bakım ve onarım işleri hakkında ön bilgiler içererek kursiyeri alan bilgileri kazandırmayı amaçlar.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, termik santral dış tesis tamir bakımı ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde en az 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de termik santral dış tesis tamir bakımcılığı mesleğine adım atabilirler.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımı
 • Termik Santral Dış Tesis Ekipmanları
 • Termik Santral Dış Tesis Ekipmanı Arıza Tespiti
 • Termik Santral Dış Tesis Faaliyetleri İş Sağlığı ve Güvenliği

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Termik santral dış tesis tamir bakımının ne işe yaradığını,
 • Termik santral dış tesis ekipmanlarının tanıtımı,
 • Termik santral dış tesis ekipmanlarının arıza tespitinin nasıl yapılacağını,
 • Termik santral dış tesis tamir, bakım ve onarım işlerinde alınması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcısı İş Olanakları

Termik santrallerin dış üretim tesislerinde görev alan meslek elemanları genel olarak;

 

 • elektrik üretim tesislerinde,
 • taşıma bantları bakım alanlarında çalışırlar.

Kimler Katılabilir?

Elektrik üretim tesisinin bir konusu olarak tamir ve bakım işlemlerini öğrenmek isteyen herkes kursa katılabilir. Termik santrallerde görev almak için ise en az ilkokul mezunu olmak ve mesleğin icra edilişine engel olacak herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Termik santral dış tesis tamir bakımcılığı eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde termik santral dış tesis tamir bakımcılığı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı ve meslek hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Termik santral dış tesis tamir ve bakımı işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birisini, eğitim şartını karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Termik Santral Dış Tesis Tamir Bakımcılığı Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim