Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu

Tel tavlama ve yüzey kaplama kursu, her iki işlemi de tanıtıcı nitelik taşır. Eğitim sürecinde, tavlama işlemi ele alınarak metal teknolojisi hakkında bilgiler aktarılır. Kursiyer, ilgili alanda bilgiler edinerek tavlama ve yüzey kaplama alanında çalışmak için gerekli olanları tanımış olur. Kurs, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun şekilde de gerekli bilgiler aktarma amacı taşır. Eğitim sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını belgeleyen kurs sertifikası sunulur.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Nedir?

Tel tavlama, ısıl işlem türlerinden biri olarak tel malzemesinin sertliğini azaltmak için kullanılır. Metal tavlama, metal tel üretiminin verimli bir şekilde işlemesi için gerekli olan adımlardan biridir. Metal tavlama ve tel yüzey kaplama işlemi, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uygun şekilde tamamlanır. Tel tavlama ve yüzey kaplamaya dair bilgi kaynaklarından biri ise kurslardır. Kurs aracılığıyla katılımcılar, ilgili alandaki hakim işleri tanır ve meslek elemanlarının hangi becerilere sahip olduklarını görürler.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu Eğitim Süresi

Kurs programı, ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saat olarak belirlenmiştir.

Online Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Kursu Ne Kazandırır?

Online tel tavlama ve yüzey kaplama kursu, zaman ve mekân kısıtlaması istemeyen katılımcılara uygundur. Eğitim sürecinde, tel tavlama ve tel yüzeyi kaplamanın nasıl uygulandığını aktarılır. Kurs sonunda ise üniversite onaylı sertifika verilerek ilgili alanda bilgi sahibi olunduğu belgelenir.

Döküm İşleri Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

Tavlama Nedir?

İnce ve Kalın Teller

Metal Tel Tavlama Ne İşe Yarar?

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplamada İşçi Sağlığı ve Güvenliği

Tel Tavlama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama İşleminde Kullanılan Makineler

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Makinelerini Bakımı

Eğitim sonunda kursiyerler;

Tavlama işleminin neden uygulandığını,

Metal tel tavlama ve kaplamanın nasıl uygulandığını,

Tel tavlamayla tel halatının nasıl üretildiğini,

Maden kablolarında tel tavlama işlemini,

İşçi sağlığı ve güvenliği kapsamında tavlama işleminde dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmiş olurlar.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama İş Olanakları

Metal tel tavlama ve yüzey kapsama işi için gerekli olan bilgi ve becerilere sahip kişiler, demir-çelik fabrikalarında ve genel olarak sanayilerde çalışabilirler. Bununla birlikte ilgili alanlarda iş bulmak için mesleki yeterlilikleri karşılamak gerekir. Bu yeterliliklerden biri, tehlikeli işlerde çalışabilecek bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olmaktır.

Tel tavlama-yüzey kaplama eğitimine, bu alanda bilgi edinmek isteyen herkes katılabilir. Bununla beraber eğitim sonrası ilgili alanlarda çalışmak için mesleki eğitim bilgilerini ilerletmek ve işin gerekliliklerini araştırmak gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal teknolojisine ve tel tavlamaya dair bilgiler aktaran kurs, sertifika sınav uygulamasıyla sona erer. Sertifika sınavından en az 45 puan alanlar, tel tavlama ve yüzey kaplama sertifikası almaya hak kazanır. Alınan sertifika, kursiyerin ilgili alanlarda iş bulma yolunu kolaylaştırır. Bununla beraber sertifika yanında mesleki bilgileri artırmak gerekir.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Tel tavlama ve yüzey kaplama eğitim sertifikası, e-devlet aracılığıyla sorgulanabilir üniversite onaylı sertifikadır. Kursiyerler, eğitim danışmanları aracılığıyla sertifika sürecine dair gerekli bilgileri edinirler.

Tel Tavlama ve Yüzey Kaplama Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim