Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu

Kurs programı, madencilik işletmesinde çalışan tamburlu kesici yükleyici operatörlüğünü tanıtıcı ders içerikleri sunar. Kurs, 3361 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun hazırlanarak mesleki ön bilgiler içerir. Kursiyerler, tamburlu kesici yükleyici makinesinin kullanımı hakkında bilgi sahibi olarak meslekte dikkat edilmesi gerekenleri öğrenirler. Kurs sonunda ise katılımcının bilgi kazanımını gösteren üniversite onaylı tamburlu kesici yükleyici operatörlüğü sertifikası sunulur.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Nedir?

Madencilik alanındaki mesleklerden biri de tamburlu kesici yükleyici operatörlüğüdür. Meslek elemanları, madencilikte kullanılan tamburlu kesici yükleyici makineyi kullanırlar. Meslek çalışanları kesici yükleyici kazı makineleri kullanarak kömür üretim sürecinde yer alırlar. Meslek elemanlarının edindiği bilgileri aktaran eğitim seçeneklerinden biri ise tamburlu kesici yükleyici operatörlüğü kursudur. Kurs, mesleği icra ederken dikkat edilmesi gerekenleri ve tamburlu kesici yükleyici makine kullanımını işler.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim tamburlu kesici yükleyici ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde en az 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de tamburlu kesici yükleyici operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Ders İçerikleri

Eğitimin genel ders içerikleri şöyledir:

 • Tamburlu Kesici Yükleyici Makineleri
 • Tamburlu Kesici Yükleyici İşinde İSG Önlemleri
 • Tamburlu Kesici Yükleyici Makine ile Kesim Yapma Teknikleri
 • Tamburlu Kesim İşleminde Kullanılan Ekipmanlar
 • Tamburlu Kesici Yükleyici İşleri
 • Tamburlu Kesici Yükleyici Makinesi Bakımı ve Onarımı

Kurs sonunda katılımcılar;

 • Tamburlu kesici yükleyici makinesinin çalışma mantığını,
 • Maden işletmesinde alınan işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Tamburlu kesici yükleyici makine ile yapılan işlemleri,
 • Tamburlu kesim işleminde kullanılan araç ve gereçleri öğrenmiş olurlar.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü İş Olanakları

Meslek elemanları, maden sanayi sektöründe yer alarak görevlerini icra ederler. Tamburlu kesici yükleyici işiyle uğraşanlar, mekanize kazı operatörü unvanına sahip olarak da görevlerini yerine getirirler.

Kimler Katılabilir?

Meslek hakkında ön bilgilere sahip olmak isteyen herkes eğitime katılabilir. Bununla birlikte mesleği yerine getirmek için en az iki yıl kazı, tahkimat ve söküm işlerinde yer almak gerekir. Ayrıca mesleğin gerekliliklerini yerine getirmeye engel olacak herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamak da şarttır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörü Sertifikası Nasıl Alınır?

Tamburlu kesici yükleyici operatörlüğü eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde tamburlu kesici yükleyici operatörlüğü kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Tamburlu kesici yükleyici işlerinin işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Tamburlu Kesici Yükleyici Operatörlüğü Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim