Su Analizleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Su Analizleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Su Analizleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Su Analizleri Kursu

Su analizleri eğitim programı, su analiz hizmetini kapsayarak kursiyeri ilgili analiz aşamaları hakkında bilgilendirir. Ayrıca 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak ilgili alanda çalışmak için gereken mesleki nitelikler hakkında bilgi sunar. Kurs süreci, genel olarak su analizinin gerçekleşme yollarına değinir. İlgili ders içeriklerinin sona ermesiyle birlikte kursiyerin başarılı olması durumunda sertifika verilir. Verilen sertifika genellikle üniversite onaylı su analizleri sertifikasıdır.

Su Analizi Nasıl Yapılır?

Su analizleri, su analiz laboratuvarlarında yapılır. Bu bakımdan ilgili laboratuvarlar, iş hijyeni ve iş sağlığı ile güvenliği standartlarına uygun olarak hazırlanırlar. Su analizleri; su analiz izlemeleri, gözlemleri ve laboratuvar ortamı uygulamalarını içerir.

Analizler; insani tüketim amaçlı sular, yüzeysel sular ve yeraltı sularını kapsayacak şekilde yapılır. Çeşitli su analizleri sonucunda, suyun kalitesini olumsuz etkileyen bileşenler ortaya çıkarılmış olur. İlgili analizleri gerçekleştiren laboratuvar çalışanlarının bilgi kaynaklarından biri ise su analizleri eğitimidir. Eğitim yoluyla kursiyerler, su analizinin nasıl yapıldığını ve analiz aşamasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenirler.

Su Analizleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, su analizleri ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Su Analizleri Eğitimi Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de su analizleri laboratuvar elemanı mesleğine adım atabilirler.

Su Analizleri Kursu Eğitimi İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

Su Analizi Nasıl Yapılır?

Su Analizinde Kullanılan Araç ve Gereçler

Su Analizinde Dikkat Edilmesi Gereken Aşamalar

Su Analizi İşlem Basamakları

Su Analiz Laboratuvarlarında Alınan Hijyen Önlemleri

Su Analizinde Çalışanların Giymesi Gereken Mesleki Giysi

Su Analiz Laboratuvarlarında Alınan İSG Önlemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

Su analizinin neden yapıldığını,

Su analizi çeşitlerini,

Su analizi yapmak için gerekli olan işlem basamaklarını,

Su analizinde uyulması gereken hijyen kurallarını,

Su analiz aşamalarında iş sağlığı ve güvenliği kurallarını öğrenmiş olurlar.

Çelik yapılarda yangın yalıtımının nasıl yapılacağını,

Su Analizleri İş Olanakları

Meslek elemanları, su analiz laboratuvarlarında çalışırlar. Genel olarak kimya teknolojisi alanına bağlı olarak gerekli laboratuvar işlerini ele alırlar.

İçme ve kullanma suyu başta olmak üzere suların nasıl analiz edildiği hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes eğitime katılabilir. Su analizleri konusunda mesleki bilgileri sahip olmak isteyenler de eğitim aracılığıyla işin nasıl gerçekleştiğine dair ön bilgilere sahip olabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Su Analizleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Su analizleri eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde su analizleri kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Su Analizleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Su analizi aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Su Analizleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim