Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli-Çok Tehlikeli İşlerde Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıvı alüminyum elemanı kursu metalürji alanında sıvı alüminyum üretimi yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde düzenlenen sıvı alüminyum elemanı kursu kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite onaylı sıvı alüminyum elemanı kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterlilik sahibi olurlar.

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı kimdir?

Sıvı alüminyum üretim elemanı, alüminyumdan elektroliz yöntemiyle sıvı alüminyum üretimi yapan meslek elemanıdır. Meslek elemanının görevini yapabilmesi için sıvı alüminyum üretimi hakkında temel bilgiye sahip olması ve iş güvenliği ve işçi sağlığı hakkında bilgi sahibi olması beklenir.

Sıvı alüminyum üretim elemanı kursu sonunda mesleğini icra etme fırsatı bulanlar şu görev ve sorumlulukları yerine getirirler:

Elektroliz hücresinin ön ısıtma işlemini yapmak

Elektroliz hücresini devre dışı bırakmak

Elektroliz hücresinin parametrelerini ölçmek

Sıvı alüminyum üretmek ve tamir bakım talimatlarını yerine getirmek

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıvı alüminyum üretim elemanı eğitim programının süresi en az 40 saattir.

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Kursu Ders İçerikleri

Sıvı alüminyum üretim elemanı olarak çalışan kişiler görevlerini yerine getirirken iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygular. Bu nedenle kursta mesleki bilgilerin yanı sıra iş sağlığı ve işçi güvenliği üzerinde de durulur. Kursiyer eğitim sürecinin sonunda şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilecek bilgiye sahip olur:

Sıvı alüminyum üretimi için hangi yöntemler kullanılır?

PTM cihazı ne demek?

Elektroliz hücresinin ön ısıtma işlemi nasıl yapılır?

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı İş Olanakları

Sıvı alüminyum üretim elemanı kursu sonunda verilen sertifika meslek elemanı olarak metalürji sektöründe çalışma imkânı sağlar. Meslek elemanları mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda çalışma fırsatı da bulur.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıvı alüminyum üretim elemanı kursu okuryazarlığı olan herkese açık bir programdır. Kursa katılım için sağlık durumunun iyi olması da önemlidir. Nitekim eğitim onunda istihdam edilen meslek elemanlarından iş yeri hekiminin onayladığı sağlık raporu istenir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Metalürji teknolojisi alanında, meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin sıvı alüminyum üretim sertifikası alması gerekir. Sertifika almak için eğitim almak gereklidir. Eğitimin ardından kursiyerler sınava tabi tutulur. Sınavda en az 45 puan alanlar sıvı alüminyum üretim elemanı sertifikası almaya hak kazanmış olur.

Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Sertifikası Geçerliliği

Sıvı alüminyum üretim sertifikası metalürji teknolojisi alanında geçerli bir sertifikadır. Sertifikada üniversitenin onayının olması sertifikanın 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre her yerde geçerli olduğunu gösterir. Üniversite onaylı sıvı alüminyum üretim elemanı sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Sıvı Alüminyum Üretim Elemanı Sertifikası

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim