Sıcak Metal Şekillendirme Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Sıcak Metal Şekillendirme Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Sıcak Metal Şekillendirme Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Sıcak Metal Şekillendirme Kursu

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıcak metal şekillendirme kursu, metal teknolojisi alanında sıcak metal şekillendirme işlemlerinden sorumlu olan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. Online eğitim, örgün eğitim ve kurumsal eğitim olarak düzenlenen kurs, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu baz alınarak düzenlenmiştir. Üniversite onaylı sıcak metal şekillendirme kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterlilik kazanır. Yeterlilik göstergesi olarak da sıcak metal şekillendirme sertifikası sahibi olur.

Sıcak Metal Şekillendirme Nedir?

Sıcak metal şekillendirme, metal malzemelerin teknik resim ve iş emirlerinde belirtilmiş olan ölçü ve özelliklere getirilmesidir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için meslek elemanlarının eğitim almaları gerekir. Sıcak metal şekillendirme meslek elemanlarının meslek kodu 7221.11 olarak belirlenmiştir. Meslek elemanları iş sağlığı ve güvenliği kurallarını baz alarak şu görevleri yapar:

Metal malzemeyi ısı etkisiyle tavlama

Metal malzemeyi kalıplı şekillendirme

Metal malzemeyi kalıpsız şekillendirme

Sıcak Metal Şekillendirme Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıcak metal şekillendirme kursu eğitim programının süresi en az 40 saattir.

Sıcak Metal Şekillendirme Kursu Ders İçerikleri

Sıcak metal şekillendirme kursu eğitim içeriğinde çalışanların iş sağlığı ve güvenliği ile sıcak metal şekillendirme olmak üzere iki modül vardır. Eğitim sonunda kursiyerler şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilecek bilgiye sahip olur:

Tavlama nasıl yapılır?

Sıcak metal şekillendirme nasıl yapılır?

Sıcak metal şekillendirme için hangi ekipmanlar kullanılır?

Metal şekillendirirken nelere dikkat etmek gerekir?

Sıcak Metal Şekillendirme İş Olanakları

Sıcak metal şekillendirme kursu eğitim sürecinin sonunda verilen sertifika sıcak metal şekillendirme elemanı olarak çalışma imkânı sağlar. Mesleki yeterlilikler doğrultusunda benzer alanlarda çalışmak da mümkün olur.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sıcak metal şekillendirme kursu okuryazarlığı olan herkese açıktır. Sektöre ilgi duyan ve mesleği yapmaya engel sağlık problemi olmayan herkes eğitime katılım sağlayabilir. Kursiyerlerin el göz koordinasyonu ve yüksek sorumluluk bilincine sahip olması da önem taşır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sıcak Metal Şekillendirme Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal teknolojisi alanında sıcak metal şekillendirme işlemlerinden sorumlu meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin sertifika alması gerekir. Sertifika almaya hak kazanmak için eğitim sonunda yapılan sertifika sınavında geçerli notu almak gerekir. Sıcak metal şekillendirme sertifikası almak için sınava aşılması gerek puan sınırı 45 olarak belirlenmiştir.

Sıcak Metal Şekillendirme Sertifikası Geçerliliği

Sıcak metal şekillendirme sertifikası metal teknolojisi alanında çalışan kurumlarda geçerlidir. Sertifikadaki üniversite onayı da bu geçerliliğin göstergesidir. Üniversite onaylı sıcak metal şekillendirme sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Sıcak Metal Şekillendirme Sertifikası Sertifikası

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim