Pres İşleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Pres İşleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Pres İşleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Tehlikeli İşlerde Pres İşleri Kursu

Pres operatörlüğünü konu edinen pres işleri kursu, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak hazırlanır. Kurs programında pres işlerini uygulamaya yarayan pres makinesi ve pres işlerinin işlem sırası ele alınır. Eğitim sonunda ise kursiyere genellikle üniversite  onaylı pres işleri sertifikası sunulur.

Pres İşleri Nedir?

Makine teknolojisinin bir alanı olarak pres işleri, pek çok alan dahilinde ele alınır. Temelde pres işleri; ütüleme, kesme, delme, bükme, zımbalama ve tıraşlama gibi yöntemleri içerir. Çeşitli pres makineleri aracılığıyla da metal kalıplar şekillendirilir. Presleme işlemlerini görev edinen meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise pres işleri kursudur. Eğitim, mesleki bilgi kazandırarak kursiyerlerin ilgili alanda bilgi edinmelerine önayak olur.

Pres İşleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, pres işleri ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Pres İşleri Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler pres elemanı veya operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Pres İşleri Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Pres İşleri Nelerdir?
 • Pres İşleri Ön Hazırlık
 • Presleme İşlemi İçin Gereken Ekipmanlar
 • Presleme İşlemlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Presleme işlerinin kapsamını,
 • Pres işlemleri için ön hazırlık aşamasını,
 • Presleme işlemlerinde gereken ekipman ve malzemeleri,
 • Presleme işlemlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını öğrenmiş olurlar.

Pres Operatörlüğü İş Olanakları

Pres operatörlüğü mesleği, birbirinden farklı sektörlerde ele alınabilen mesleklerdendir. Pres operatörü veya meslek elamanları, genel olarak makine teknolojisi alanında ve sanayi kurumlarında görev alırlar.

Kimler Katılabilir?

Pres işlerine dair ön bilgiler edinmek isteyen herkes kursa dahil olabilir. Bununla birlikte ön bilgiler edinerek mesleki yeterlilikleri yerine getirmek isteyenlerin, en az ilkokul mezunu olmaları gerekir. Ayrıca pres işlerinin tehlikeli iş kapsamında yer aldığını, herhangi bir ruhsal veya fiziksel sorunun olmaması da gerektiğini de bilmek lazımdır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pres Operatörlüğü Belgesi Nasıl Alınır?

Pres işleri eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde pres işleri operatörlüğü kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Pres Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Pres işleri operatörlüğünün işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Pres İşleri Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim