Pompacı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Pompacı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Pompacı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Pompacı Kursu (Pompajcı)

Ulaştırma alanının en gerekli mesleklerinden biri de pompacıdır. Sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) alanında çalışan pompacılar, mesleki bilgilere sahip olarak işlerini yerine getirirler. Pompacı kursu da 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun şekilde gerekli bilgileri aktarır. Kurs sonunda ise akaryakıt işlemlerine aşina olunduğunu belgeleyen üniversite  onaylı pompacı sertifikası verilir.

Pompacı Ne Demek?

Pompajcı olarak da bilinen pompacı, LPG istasyonlarında çalışma olanağına sahiptir. LPG yetkili işletme personeli adıyla çeşitli görevleri yerine getirir. Temel olarak pompacının görevi, araçlara akaryakıt desteğinde bulunmaktır. Pompacılar, LPG istasyonlarındaki gerekli işlemleri yerine getirmek için eğitim şartını tamamlarlar. Pompacı kursu, tehlikeli iş kapsamındaki pompajcı mesleğinin içeriğini tanıtır. Kurs, mesleğin icra edilişine ve meslekte dikkat edilmesi gerekenlere odaklanır. Buna yönelik de iş sağlığı ve güvenliği önlemleri ve meslek bilgileri içeriklerine yer verilir.

Pompacı Kursu Eğitim Süresi

Kurs programı, ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saat olarak belirlenmiştir.

Online Pompacı Kursu Ne Kazandırır?

Online gerçekleşen kurs süreci, zaman ve mekân sınırlaması olmadan ilgili ders içeriklerini sunar. Kursiyerler, istedikleri yer ve zaman dahilinde sunulan ders içeriklerini takip edebilirler. Online gerçekleşen sertifika sınav uygulamasından da başarıyla ayrılmaları durumunda üniversite onayı sertifika alırlar. Aldıkları sertifikayı da ilgili alanların iş başvurularında öne çıkarabilirler.

Pompacı Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

Pompaj Nedir?

Pompaj Çeşitleri Nelerdir?

Pompacılıkta Uyulması Gereken İSG Önlemleri

Pompaj İçin Gerekli Ön Hazırlıklar

Pompanın Yerleşimi

Pompa Arızaları ve Onarımı

Basınç Düşmesi Durumunda Yapılacaklar

Pompaj İşlemi Sonrası Yapılacaklar

Giriş ve Çıkış Fişlerini Düzenleme

Müşteri ile İletişim Süreci

Pompacı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler;

Pompajcının rutin işlerini,

Pompaj çeşitlerinin neler olduğunu,

Pompanın yerleşiminin nasıl yapılması gerektiğini,

Olası pompa ve motor arızalarında yapılması gereken bakım-onarım işlemlerini,

Pompaj işlemi sonrasında yapılması gerekenleri,

Müşteri girişi ve çıkışlarını yapmayı öğrenmiş olurlar.

Pompacı İş Olanakları

İlgili meslek çalışanları, akaryakıt istasyonlarında ve genel olarak petrol ürünleri işletmeciliği alanında çalışabilirler. Meslek elemanı, işletmenin genel çalışma disiplini doğrultusunda kendisine verilen işleri yapar. Genel olarak meslek çalışanları, LPG piyasasında çalışarak kendilerine verilen görevleri yerine getirirler.

Akaryakıt alanında satış elemanı ve pompajcı olarak çalışmak isteyen herkes eğitime başvurabilir. Bununla birlikte mesleği icra etmek için en az lise mezunu olmak da gerekir. Yine mesleğin farkında olarak tehlikeli iş kapsamında bulunduğunu da bilerek eğitime katılmak lazımdır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pompacı Sertifikası Nasıl Alınır?

Pompacı kursu, ilgili derslerle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyerler, online sertifika sınavından en az 45 puan almaları hâlinde pompacı sertifikası almaya hak kazanırlar. Kursiyerin edindiği pompacı belgesi, mesleki yeterlilik göstergelerinden biridir.

Pompacı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Pompacı eğitim, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika sunar. Kursiyer aldığı sertifika aracılığıyla mesleki bilgi ve yetkinliğe sahip olduğunu göstermiş olur. İlgili iş alanlarında mesleği icra etmek için gerekli olan şartlardan birini de karşılar. Kursiyerler, sertifika edinme süreciyle ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla öğrenirler.

Pompacı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim