Plastik İşleme Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Plastik İşleme Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Plastik İşleme Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme Kursu

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde plastik işleme kursu, plastik teknolojisi alanında plastik üretim işlerinden sorumlu meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. Kurumsal eğitim olarak da verilen kursta 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu baz alınarak eğitim verilir. Üniversite onaylı plastik işleme kursu sonunda kursiyerler mesleği yapabilecek yeterliliğe sahip olurlar.

Plastik İşleme Nedir?

Plastik işleme, plastik hammaddenin eritilip kalıba göre dökülmesidir. Plastik işleme işlemlerinden sorumlu olan meslek elemanlarının görev ve sorumlulukları şöyledir:

Plastik enjeksiyon ve extruzyon kalıplama makinesi kontrol ve bakımı

Hammadde ve boya maddelerini formüle uygun olacak şekilde karıştırma ve makine deposuna doldurma

Termostatı ve basıncı ayarlama

Erimiş hammaddeyi kalıba geçirme

Artık plastik malzemeyi yeniden işleme

Plastik İşleme Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde plastik işleme kursu eğitim programının süresi en az 40 saattir.

Plastik İşleme Kursu Ders İçerikleri

Plastik işleme elemanları tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerinde çalışırlar. Görevlerini yerine getirirken iş sağlığı ve güvenliği kurallara uygun hareket etmekle yükümlüdürler. Bu nedenle plastik işleme kursu eğitim programı sırasında iş güvenliği kapsamlıca ele alınır. Meslekle ilgili konular ise şöyledir:

Plastik işleme makineleri için hammadde hazırlama süreci

Plastik işleme makineleri ve üretime hazırlanması

Üretim hatalarının giderilmesi

Plastik İşleme İş Olanakları

Plastik işleme kursu sonunda verilen sertifika plastik işlemeci unvanıyla çalışmak mümkündür. Plastik işlemeci meslek elemanları plastikten mamul üreten iş yerlerinde çalışabilirler.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde plastik işleme kursu okuryazarlığı olan herkese açıktır. Sağlığı iyi durumda olup mesleği yerine getirmeye engel durumu bulunmayan herkes en az ilkokul mezunu ise kursa katılabilir. Kursiyerlerin disiplinli çalışabilmeleri, takım çalışmasına yatkın olmaları ve problem çözme becerilerine sahip olmaları da önemlidir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Plastik İşleme Sertifikası Nasıl Alınır?

Plastik üretimi yapan iş yerlerinde çalışmak isteyenlerin plastik işleme sertifikası alması gerekir. Plastik işleme kursu için planlanan süreç bittiğinde kursiyerler sınava tabi tutulurlar. Sertifika sınavı sonucu en az 45 puan olanlar sertifika almaya hak kazanır.

Plastik İşleme Sertifikası Geçerliliği

Sertifikanın geçerli olabilmesi ve plastik işleme meslek elemanı olarak çalışma imkânı oluşturabilmesi için üniversite onaylı olması önemlidir. Üniversitenin onayı sertifikanın her yerde geçerli olduğunu gösterir. Üniversite onaylı plastik işleme sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Plastik İşleme Sertifikası

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim