Pelet Üretim Elemanı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Pelet Üretim Elemanı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Pelet Üretim Elemanı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli-Çok Tehlikeli İşlerde Pelet Üretim Elemanı Kursu

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde pelet üretim elemanı kursu, metal teknolojisi alanında pelet üretimi işlemlerini yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde düzenlenen pelet üretimi kursu, tehlikeli işlerin gerçekleştirildiği şirketlerde kurumsal eğitim olarak da verilir. Pelet üretim meslek elemanı kursu hem uzaktan eğitim hem de online eğitim olarak verilir. Üniversiteonaylı pelet üretim elemanı kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterlilik kazanmış olurlar.

Pelet Nedir?

Pelet, devir cevheri aglomerasyonunun üretilmesidir. Pelet üretim elemanı olarak çalışan kişilerin görev ve sorumlulukları şunlardır:

Demir cevherini kırmak ve harmanlamak

Demir cevherini zenginleştirmek

Demir cevherini boyutlandırmak

Topaklama ve ham pelet oluşturma

Pişmiş peletleri stoklama

Peletleri fırınlara sevk etme

Peletleme işlemleri sırasında ortaya çıkan gazları tekniğine göre zararsız hale getirmek

Pelet Üretim Elemanı Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde pelet üretim elemanı kursu eğitim programının süresi en az 40 saattir.

Pelet Üretim Elemanı Kursu Ders İçerikleri

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde pelet üretim elemanı meslek elemanı olarak çalışanların iş sağlığı ve işçi güvenliği kurallarını dikkate alması gerekir. Dolayısıyla eğitim programında iş güvenliği ve işçi sağlığı üzerinde durulur. Genel olarak konu başlıkları şöyledir:

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği

Demir Cevheri Zenginleştirme

Pelet Üretim İşlemlerini Yapma

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde pelet üretim elemanı kursu eğitim sürecinin sonunda kursiyerler şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilirler:

Peletleme işlemleri için hangi cihaz ve ekipmanlar kullanılır?

Demir cevheri nasıl zenginleştirilir?

Yüksek basınçlı pelet makinaları kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Pelet Üretim Elemanı İş Olanakları

Pelet üretim elemanı eğitimi sonunda verilen pelet üretim elemanı sertifikası, metal teknolojisi alanında çalışma imkânı sağlar. Pelet üretim elemanları, faaliyet alanı metalürji teknolojisi olan her işletmede çalışabilir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde pelet üretim elemanı kursu herkese açık bir programdır. En az ilkokul mezunları zihinsel ve fiziksel yeterliliğe den sahipse kurs programına katılabilir. Kursiyerlerin el becerisine sahip olmaları ve disiplinli, çalışkan olmaları da önem taşır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Pelet Üretim Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal teknolojisi ve metalürji teknolojisi alanında pelet üretim elemanı olarak çalışmak isteyenlerin pelet üretim elemanı sertifikası sahibi olması gerekir. Sertifika almaya hak kazanmak için eğitim sonunda yapılan sertifika sınavından en az 45 puan almak gerekir.

Pelet Üretim Elemanı Sertifikası Geçerliliği

Pelet üretim elemanı sertifikası metalürji sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda geçerli bir sertifikadır. Sertifikadaki üniversite onayı, geçerliğe işaret eder. Üniversite onaylı pelet üretim elemanı sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında kurumların tamamında sertifika geçerlidir.

Pelet Üretim Elemanı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim