Patlayıcı Madde, Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Patlayıcı Madde, Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Patlayıcı Madde, Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Patlayıcı Madde ve Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu

Kurs, iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde patlayıcı maddelerin mühimmat imalini ve depolanmasını konu edinir. Bu kapsamda 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olan ders içerikleri kursiyere sunulur. Kurs sonunda ise katılımcıların bilgi kazanımını gösteren üniversite onaylı patlatıcı madde ve mühimmatın imali ve depolanması sertifikası verilir.

Patlatıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması Nedir?

Sivil amaçlı kullanılan patlatıcı maddelerin mühimmat imali ve depolanması işini ele alan meslek elemanları mevcuttur. Bu meslek elemanları, patlayıcı madde üreten ya da depolayan tesislerde görev alırlar. Patlayıcı maddelerin üretiminde ve depolanması görev alırken de iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini uygularlar. Meslek elemanlarının ilgili işleri yerine getirirken başvurduğu bilgi kaynaklarından biri ise patlayıcı madde mühimmatın imali ve depolanması kursudur.

Patlayıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, patlatıcı madde-mühimmatın imali ve depolanması ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Patlayıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim yoluyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de patlatıcı madde üretimi ve depolanmasında hangi adımları atmaları gerektiğini öğrenmiş olurlar.

 

Patlayıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • Patlayıcı Madde Çeşitleri Nelerdir?
 • Patlayıcı Maddelerin Özellikleri
 • Patlayıcı Maddelerin Kullanım Alanları
 • Patlayıcı Madde Üretimi
 • Patlayıcı Madde Üretiminde Kullanılan Ekipmanları
 • Patlayıcı Madde Üretimi ve Depolamasında İSG Önlemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Patlatıcı madde türlerini,
 • Patlayıcı maddelerin özelliklerini ve kullanım yerlerini,
 • Patlatıcı madde üretimi ve depolanması sürecini,
 • Patlayıcı madde üretim ve depolamada kullanılan araç ve gereçleri,
 • Üretim ce depolama sürecinde alınan işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

 

Patlayıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması İş Olanakları

Patlatıcı madde üretimi ve depolamasında görev alanlar, sivil amaçlı patlayıcı madde üretim tesislerinde çalışırlar. Meslek elemanları, tehlikeli iş kapsamındaki bir işi yerine getirirken İSG önlemlerine uygun bir çalışma uygularlar.

Kimler Katılabilir?

Patlayıcı madde üretimi ve depolaması hakkında ön bilgiler edinmek isteyenler eğitime başvurabilirler. Bununla birlikte ilgili alanda çalışmak için mesleğin gerekliliklerini yerine getirmek beklenir. Bunun için de mesleğe icra etmeye engel olan herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamak gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Patlatıcı Madde ve Mühimmatın İmali ve Depolanması Sertifikası Nasıl Alınır?

Patlayıcı madde mühimmatın imali ve depolanması eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde patlayıcı madde mühimmatın imali ve depolanması kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Patlayıcı Madde Mühimmatın İmali ve Depolanması Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Patlatıcı madde üretimi ve depolanması işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Patlayıcı Madde, Mühimmatın İmali ve Depolanması Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim