Oyunculuk Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Oyunculuk Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Oyunculuk Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Oyunculuk Kursu

Oyunculuk kursu, kamera önü oyunculuk eğitimi verilen sertifikalı programdır. Meslek edindirme kursları arasında yer alan oyunculuk kursları sektörde kurumsal eğitim programlarına da dahildir. Oyuncu olmak isteyenlere hitap eden oyunculuk kurs programının sonunda üniversite  onaylı oyunculuk sertifikası verilir.

Oyunculuk Nedir?

Oyunculuk bir karakterin canlandırılması anlamına gelir. Kamera önünde veya topluluk karşısında yapılan oyunculuk yetenek gerektirir. Yeteneğin geliştirilmesi ise oyunculuk eğitimi ile mümkündür. Bu nedenle oyuncu adayları cast ajanslarına başvuruda bulunmadan önce oyunculuk eğitimi veren kurslara başvurur.

Oyunculuk Eğitimi Nedir?

Oyuncu olma hayali olan kişilerin oyunculuk kariyerlerine iyi bir proje ile başlayabilmeleri için oyunculuk ve sektör hakkında bilgi edinmeleri gerekir. Oyunculuk eğitimi iyi bir oyuncuda bulunması gereken özelliklerin neler olduğuna ve oyunculukla ilişkili konulara değinen bir kurs programıdır. Oyunculuk eğitimi sürecinde kursiyerlerin aldığı eğitimin oyunculuk yapma garantisi sunması mümkün olmasa da mesleği yapma olasılığı artar.

Oyunculuk Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyunculuk eğitimi, dizi veya sinema oyunculuğu eğitimi ya da tiyatro oyunculuğu eğitimi olarak verilir. Temel oyunculuk eğitimi ise bir oyuncunun genel olarak bilmesi gerekenler üzerinde durulan bir eğitim programıdır. Oyunculuk eğitimlerinin online ortamda alınması da mümkündür. Online eğitimlerde temel bilgiler aktarılır.

Online Oyunculuk Eğitimi Ne Kazandırır?

Oyunculuk meslek becerisi kazandıran oyunculuk kursları uzaktan eğitim olarak da verilir. Online oyunculuk eğitimi alan kişilerin belirli bir zaman diliminde belirli bir mekânda bulunmaları gerekli değildir. Kursiyerler istedikleri zaman istedikleri yerden bağlanarak eğitim içeriklerine ulaşabilirler.

Eğitim içeriklerine ulaşımda süre oldukça uzun tutulmuştur. Bu sayede bilgiler taze kalır. Eğitim dijital ortamda olduğundan çıktı almak da gerekli olmaz. Oyunculuk eğitimi fiyatları da online eğitimde daha makuldür. Dolayısıyla online ortamda düzenlenen oyunculuk eğitimi programı ekonomik ve esnektir.

Oyunculuk Eğitimi Ders İçerikleri

Oyunculuk kurslarında oyunculuk sektörünün farklı yönleri ele alınır.  Oyunculuk becerilerini geliştirmek için beden dili, diksiyon gibi konular üzerinde durulur. Aynı zamanda özel bir eşyanın hikayesinin anlatımı, olumsuz bir anının anlatımı, bir monologtaki karakterlerin tanıtımı gibi çalışmalar yapılır. Bu sayede gözlem yeteneği ve eleştirel tahlil yeteneği de kazanılmış olur. Temel oyunculuk eğitim içerikleri şu başlıklardan oluşur:

 • Ses, Nefes ve Artikülasyon
 • Diksiyon, Fonetik, Tonlama Ve Vurgu
 • Sahne Kullanımı
 • Vücut Dili
 • Doğaçlama
 • Karakter Çözümleme
 • Metin Çözümleme
 • Heyecanın Dizginlenmesi
 • Duyguların Yansıtılması
 • Yönetmen ile Oyuncu Arasında İletişim
 • Showreel Çalışmaları (Portfolyo Sunumu)
 • Metot Oyunculuğu

Oyunculuk eğitimi almaya başlayan kursiyerler sahne stresini yenme, doğaçlama yeteneğini kazanma, beden dilini doğru kullanma ve rol yapma yeteneğini geliştirir.

Oyunculuk İş Olanakları

Oyunculuk eğitimi alan kişilerin çalışma alanları geniştir. Temel oyunculuk eğitimi sayesinde özel tiyatrolarda çalışmak mümkündür. Bununla birlikte eğitim alanlar kamera önünde özel radyo ve televizyonlarda, film şirketlerinde ve reklamcılık sektöründe çalışırlar. Oyuncular kendi kadrolarını oluşturup diğer koşulları da sağlayarak oyunculuk akademisi veya tiyatro kurabilirler.

Kimler Katılabilir?

Oyunculuk kursu eğitim programları oyuncu olmak isteyen herkesin katılabileceği kurslardır. Eğitim için özel bir koşul yoktur. Okuryazar olmak ve mesleği yapabilecek psikomotor becerilerine sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Oyunculuk Sertifikası Nasıl Alınır?

Sertifika eğitim sonunda verilen bir katılım belgesidir. Sertifika almak için eğitimi tamamlamak gerekir. Eğitimi tamamlayanlar katılım belgesi almaya hak kazanır.

Oyunculuk Sertifikası Ne İşe Yarar?

Oyunculuk sertifikası bireylerin film, dizi ve reklam sektöründe oyunculuk yapabilecek yeterliliğe sahip olduklarını gösterir. Oyunculuk yapmak için sertifika zorunlu değildir. Bununla birlikte sertifika oyunculuk yapmak isteyen kişiler için eğitim alındığının ispatı niteliğindedir.

Oyunculuk Sertifikası Geçerliliği

Temel oyunculuk eğitimi sonrasında kursiyerlere katılım belgesi verilir. Bu belge yasal olarak geçerlidir. Sektörde genellikle katılım belgesi sorulmaz. Oyuncuların eğitimde öğrendiklerini pratiğe dökebilmeleri önem taşır.  

Oyunculuk Eğitimi Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim