Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu

Kurs programı, madencilik sektöründe taşımacılık faaliyetlerinin işletilmesine yönelik bilgiler sunar. Bu kapsamda mesleki bilgiler aktaran nakliyat üniteleri çalıştırıcısı kursu, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyere ulaşır. Kurs sonunda verilen üniversite  onaylı nakliyat üniteleri çalıştırıcısı sertifikası da kursiyerin bilgi kazanımını belgeleme amacı taşır.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kimdir?

Nakliyat üniteleri, konveyör bantların oluşturduğu taşıma sistemlerini ifade eder. Taşıma sistemlerinin çalıştırılmasına ve etkin işletilmesine aracılık eden kişi ise nakliyat üniteleri çalıştırıcısıdır. Meslek elemanı, ilgili işlerini yerine getirirken iş sağlığı ve güvenliği adımlarına uygun yapar. Kurs süreci de meslek elemanının görev sırasında dikkat etmesi gereken adımları konu edinir. Bu kapsamda hazırlanan kurs içerikleri, tehlikeli bir iş olan nakliyat üniteleri çalıştırıcısının mesleki bilgilerine uygun hazırlanır.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, nakliyat üniteleri ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de nakliyat üniteleri çalıştırıcısı mesleğine adım atabilirler.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Nakliyat Üniteleri Ne İşe Yarar?
 • Nakliyat Ünitelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
 • Nakliyat Üniteleri İşleri
 • Meslek Elemanlarının Dikkat Etmesi Gereken Aşamalar

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Nakliyat ünitelerinin neyi ifade ettiğini,
 • Nakliyat ve taşımacılık faaliyetlerinde alınması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Nakliyat ünitelerinin rutin işlerini,
 • Madencilik sektöründe nakliyat işlemlerinin kapsamını,
 • Meslek elamanlarının iş kapsamında bilmesi gerekenleri öğrenmiş olurlar.

İş Olanakları

Meslek elemanları, farklı sektörlerin nakliye ve taşımacılık faaliyetlerinde yer alırlar. Madencilik sektöründe de yer alabilen nakliye üniteleri çalıştırıcısı, maden sanayi işletmelerinde çalışırlar.

Kimler Katılabilir?

Kurs sürecine, nakliye üniteleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir. Bununla birlikte verimli bir kurs süreci geçirmek ve mesleki gerekliliklerini yerine getirmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekir. Ayrıyeten mesleğin tehlikeli iş kapsamında olduğunu bilerek mesleki gereklilikleri de tanımak lazımdır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Sertifikası Nasıl Alınır?

Nakliyat üniteleri çalıştırıcısı eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde nakliyat üniteleri çalıştırıcısı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Nakliyat üniteleri sistem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Nakliyat Üniteleri Çalıştırıcısı Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim