Metal Yüzeylerde Boyama Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Metal Yüzeylerde Boyama Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Metal Yüzeylerde Boyama Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Metal Yüzeylerde Boyama Kursu

Metal teknolojisi kapsamında ele alınan işlemlerinden biri de metal yüzey boyamadır. Uygun malzemelerin kullanımı ile yapılan metal boyama işlemi, ilgili meslek çalışanları tarafından yapılır. Metal yüzeylerde boyama kursu, 3361 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak hazırlanarak kursiyerin boyama işlemi hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlar. Kurs sonunda verilen üniversite  onaylı metal yüzeylerde boyama sertifikası da kurs bitirme belgesi olarak geçer.

Metal Yüzeylerde Boyama Nedir?

Metal yüzeyler, boya araçları ve astarlar aracılığıyla boyanır. Boya çeşitleri, metal yüzeyin renklendirilme işleminde kullanılır. Astar ve boyanın uygulanışını ele alan meslek çalışanları ise ilgili bilgilere sahip olarak işlerini yerine getirirler. Metal boyama yöntemini ele alan kurs programı da kursiyerlerin metal yüzeylerde uygulanan boyama işlemini nasıl gerçekleştireceklerine değinir. Bu kapsamda meslek elemanlarının dikkat etmesi gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri de konu edinir.

Metal Yüzeylerde Boyama Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Metal Yüzeylerde Boyama Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim eşliğinde verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösteren unsurlardan biridir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de boyama operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Metal Yüzeylerde Boyama Kursu Ders İçerikleri

Metal yüzeylerde boyama programının genel ders içerikleri şöyledir:

Metal Boyama Nedir?

Metal Boyamada İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Metal Yüzeyde Uygulanan Boya Sistemleri

Metal Yüzeylerin Boyanmasında Doğru Sistemi Seçme

Astar Boya ve Macunlama İşlemi

Astar Boya Çeşitleri

Metal Yüzeylerin Hazırlanması

Astar Boyanın Uygulanma Teknikleri

Son Kat Boya Uygulama

Meslek Elemanının Boya İşlemi İçin Hazırlanması

Eğitim sonunda kursiyerler;

Meslek elemanlarının uyması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,

Metal boyamanın uygulanma aşamalarını,

Astar boyanın ne olduğunu,

Astar boya çeşitlerini,

Metal yüzeyi boyama işlemine hazırlamayı,

Astar boya işleminde uygulanan teknikleri,

Metal eşyaların doğru aşamalarla nasıl boyanması gerektiğini,

Son kat boya işlemini gerçekleştirmeyi öğrenmiş olurlar.

Metal Yüzeylerde Boyama İş Olanakları

İlgili meslek çalışanları, mimarlık-tasarım ve boya işletmelerinde çalışarak çeşitli görevleri yerine getirirler. Kursu tamamlayan katılımcılar ise mesleğin icra edilişine dair bilgiler öğrenerek ilgili alanlarda çalışmak için gerekli olan diğer şartları yerine getirebilirler.

Kimya teknolojisinin bir konusu olarak metal boyama ile ilgili bilgiler edinmek isteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte ders içerikleri takip edebilmek açısından en az okur-yazarlık yetkinliği ve ilgili alana yönelik merak gereklidir. Ayrıca kursiyer adayları, metal boyama işleminin tehlikeli iş kapsamında bulunduğu bilerek de daha verimli bir kurs süreci geçirebilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Metal Yüzeylerde Boyama Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal yüzeylerde boyama kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde metal yüzeylerde boyama sertifikasımetal yüzeylerde boyama sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Metal Yüzeylerde Boyama Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Metal boyama ve boyama operatörlüğü mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Metal Yüzeylerde Boyama Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim