Metal Kaplamacılığı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Metal Kaplamacılığı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Metal Kaplamacılığı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Metal Kaplamacılığı Kursu

Metal kaplama işlemine ve meslek elemanının dikkat etmesi gerekenlere odaklanan kurs, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. Kurs programı, tehlikeli iş kapsamındaki metal kaplama sürecinde yapılan işlemleri aktarır. Yine metal kaplama işini ele alan meslek elemanlarının ilgili süreçte dikkat alması gereken İSG önlemleri de konu edinir. Kurs sonunda ise genel olarak üniversite onaylı metal kaplamacılığı sertifikası verilir.

Metal Kaplamacılığı Nedir?

Metal kaplamacılık, metallerin yüzeyini kaplama işlemini içerir. Metal yüzeyin korozyona karşı korunmasıyla yapılan yüzey kaplama, diğer metallerle kaplama işlemini içerir. Metal kaplama ustaları ve destek elemanları da ilgili işlemleri yerine getirerek mesleklerini icra ederler. Hazırlanan kurs programı da İSG önlemlerini içererek meslek elemanlarının uygulayabilecekleri önlemleri aktarır. Kurs sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını ölçecek olan sertifika sınavı uygulamasına yer verilir.

Metal Kaplamacılığı Kursu Eğitim Süresi

Kurs süreci, ders modüllerine ve kazanımları uygun olarak 40 saatlik eğitim sunar.

Online Metal Kaplamacılığı Eğitimi Ne Kazandırır?

Online kurs seçeneğine sahip olan metal kaplamacılık programı, zaman ve mekân kısıtlaması istemeyen kursiyerlere yöneliktir. Online kurs sürecinde, kursiyerlerin metal kaplama işinin detaylarını ve yapım işlerini öğrenmeleri amaçlanır. Bu amaca yönelik verilen ders içerikleri de kursiyerin istediği yer ve zamanda görebileceği şekilde düzenlenmiştir. Kursiyer başarılı bir eğitim süreci geçirmesi durumunda kurs bitirme sertifikası alarak bilgi kazanımını belgelemiş olur.

Metal Kaplamacılığı Kursu Ders İçerikleri

Metal kaplamacılık kursu genel ders içerikleri şöyledir:

Metal Kaplama Nedir?

Metal Kaplamada Kullanılan Araç ve Gereçler

Elektroliz Yöntemi ile Metal Kaplama İşlemi

Meslek Çalışanlarının Uyması Gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları

Kursu başarıyla tamamlayanlar;

Metal kaplama işleminin neden yapıldığını,

Metal kaplamada kullanılan araç ve gereçleri,

Elektroliz yönteminin metal kaplamada nasıl kullanıldığını,

Meslek çalışanlarının uyması gereken İş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini öğrenmiş olurlar.

Metal Kaplamacılığı İş Olanakları

Eğitime katılanlar, metal kaplamacı mesleğini daha iyi icra edebilmek için gerekli olan eğitimlerden birini katılmış olurlar. Gerekli eğitimleri ve nitelikleri karşılayan kişiler, metal kaplama uygulaması hakkında uygulanabilir bilgileri öğrenirler.

Metal kaplamacılık işini, ilgili alanlarda uygulamak ve meslek elemanlarının ne iş yaptığını öğrenmek isteyen herkes kursa katılabilir. Verimli bir kurs süreci geçirmek için ise metal kaplamaya yönelik ilgi ve en az okur-yazarlık seviyesi gereklidir. Ayrıca mesleği icra etmek isteyenlerin alanın tehlikeli iş kapsamında bulunduğunu da bilmeleri gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Metal Kaplamacılığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurs süreci, ders içeriklerinin ardından sertifika sınav uygulamasıyla sona erer. Online gerçekleşen sertifika sınavı, kursiyerin bilgi kazanımını ölçmeye yöneliktir. Kursiyer, online sınavdan en az 45 puan alması durumunda metal kaplamacılığı kurs sertifikası almaya hak kazanır.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerin edindiği sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifikadır. Kursiyer, edindiği sertifika aracılığıyla metal kaplamacılığı işleminin doğru uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Ayrıca metal kaplama ile ilgili mesleklerde yer alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmiş olur.

Metal Kaplamacılığı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim