Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Kursu | Kampüs Sertifika

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar Kursu

Kurs programı, maden alanındaki malzemelerin ve araçların kimya laboratuvarlarındaki analiz öncesi yolculuğunu konu edinir. Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olacak şekilde alanda geçerli olan mesleki bilgileri sunar. Eğitim sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını gösteren üniversite onaylı maden kimya laboratuvarlarında analiz öncesi hazırlıklar ve ön işlemler belgesi verilir.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Nelerdir?

Maden kimya laboratuvarı, çeşitli analiz öncesi hazırlıklar ve analizlerle malzemelerin kimyasal bilgilerini açığa çıkarır. Maden kimya alanındaki laboratuvarın analiz öncesi işlemleri ise taş ve toprak numunelerini toplamak ve laboratuvardaki olası riskleri belirlemektir. İlgili işlemleri yerine getiren meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise maden kimya laboratuvarlarında analiz öncesi hazırlıklar kursudur.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, maden kimya laboratuvarları analiz öncesi hazırlık ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlık ve Ön İşlemler Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de maden kimya laboratuvarlarında analiz öncesi işlemleri yerine getirirler.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlık ve Ön İşlemler Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şu şekildedir:

 • Maden Kimya Laboratuvarları İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri
 • Laboratuvar Ortamında Deney Düzeneklerini Hazırlama
 • Maden Kimya Laboratuvarlarında Kullanılan Kimyasal ve Malzemeler
 • Analiz Öncesi Yapılan İşlemler

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Maden kimya laboratuvarlarında alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Laboratuvar ortamını deney ve analizlere uygun hâle getirmeyi,
 • Maden kimya laboratuvarlarında kullanılan kimyasalları ve malzemeleri,
 • Maden kimya laboratuvarında riskleri belirlemeyi,
 • Kullanılacak ekipmanların yıkanmasını öğrenmiş olurlar.

 

İş Olanakları

Meslek elemanları, maden kimya laboratuvarlarında çalışmaya yetkili olarak analiz öncesi hazırlıkları tamamlarlar. Çalışanlar görev aldıkları süreç boyunca işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini yerine getirerek ilgili aşamalarda yer alırlar.

Kimler Katılabilir?

Eğitime, maden kimya laboratuvarının çalışma düzenini öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Maden kimya laboratuvarlarında görev almak için ise en az ilkokul mezunu olmak gerekir. Ayrıca maden kimya laboratuvarları tehlikeli iş kapsamında olduğundan, herhangi bir bedensel veya ruhsal soruna sahip olmama şartı aranır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Sertifikası Nasıl Alınır?

Maden kimya laboratuvarlarında analiz öncesi hazırlıklar eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde maden kimya laboratuvarlarında analiz öncesi hazırlıklar ve ön işlemler kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Maden kimya laboratuvarlarının analiz öncesi işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Maden Kimya Laboratuvarlarında Analiz Öncesi Hazırlıklar ve Ön İşlemler Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim