Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Kursu

Karayolların yol yapım ve iyileştirme projeleri için mesleki yeterliliğe sahip çalışanlardan yararlanılır. Bu kapsamda meslek çalışanlarının mesleki eğitim alarak alan bilgisini sahip olmaları hedeflenir. Meslek çalışanları, Meslek çalışanlarının aldıkları karayollları yapım, bakım ve onarım işleri kursu, gerekli bilgileri aktararak kursiyerin bilgilenmesi sağlar. Eğitim süreci, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Kanununa uygun olarak hazırlanır. Kurs sürecini başarıyla tamamlayanlara da üniversite onaylı karayolları yapım, bakım ve onarım işleri sertifikası verilir.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşleri Nelerdir?

Karayolları, şehir içi ve dışı ulaşımın güvenli ve kolay şekilde gerçekleşmesini sağlar. Karayolunun trafiğine ve ulaşım yönlerine uygun olarak hazırlanan projeler aracılığıyla yol yapım ve kontrolü yapılır. Karayolları yapım, bakım ve onarım faaliyetlerinde görev alanlar da eğitim yoluyla yol yapım ve bakım aşamalarını öğrenirler. Ayrıca kursiyerler, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uygulayarak tehlikeli iş kategorisindeki karayolları yapım ve bakım, onarım işini öğrenmiş olurlar.

Online Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Kursu Ne Kazandırır?

Online eğitim aracılığıyla verilen karayolları yapım, bakım ve onarım programı, zaman ve mekân kısıtlaması olmadan kursiyerlere sunulur. Kursiyerler, diledikleri yer ve zaman dahilinde ders içeriklerine tamamlayarak eğitim süreci sonlandırabilirler. Eğitim sürecinin sona ermesiyle de kendilerine özel olarak hazırlanan üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

Tehlikeli İşlerde Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşleri Kursu Ders İçerikleri

Karayolları yapım, bakım ve onarım işleri kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Karayollarında Alınacak İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Karayolu Yapımı ve Bakımında Kullanılan Araç ve Gereçler

Karayolları Yapım ve Bakım Projesi Hazırlama

Karayolları Yapımında ve Bakımında Kullanılan Kimyasallar

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşlerinde Dikkat Edilecekler

Karayolları Yapım ve Bakım İşinde Görev Alanların Mesleki Yeterlilikleri

Karayolları yapımı, bakımı ve onarım işleri kursunu tamamlayan katılımcılar;

Karayolu yapım ve bakım faaliyetlerinde alınması gereken İSG önlemlerini,

Karayolu yapım, bakım ve onarımda kullanılan ekipmanları,

Karayolları yapım ve bakımı projesinin hazırlık aşamalarını,

Karayolunda kullanılan kimyasalları,

Karayolu yapım, bakım ve onarımında görev alan personellerin mesleki yeterliliklerini öğrenmiş olurlar.

 

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşleri İş Olanakları

Karayolların yapım ve onarım faaliyetlerinde görev alanlar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak çalışırlar. Karayolların ilgili yol yapım projelerinde görev almak için mesleki yeterliliği kanıtlamak şarttır. Mesleğin gerekliliklerine uygun olarak da herhangi bir bedensel veya zihinsel sorunun olmaması gerekir. Yine işin tehlikeli iş kapsamında ele alındığının da farkında olunması lazımdır.

Eğitime; karayolların yapım, bakım ve onarım işlerini öğrenmek isteyen herkes katılabilirler. Bununla birlikte eğitime katılıp mesleği icra etmek isteyenlerin, işin gerekliliklerini kavramaları şarttır. Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerin çalışma şartlarını ve gerekliliklerini bilerek kursa katılmak, daha verimli bir öğrenme sunar.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim, ilgili ders içeriklerinden sonra sertifika sınav uygulaması sunar. Kursiyerler, 100 üzerinden en az 45 puan almaları durumunda karayolları yapım, bakım ve onarım işleri sertifikası almaya hak kazanırlar. Kursiyerlerin edindiği sertifika, ilgili iş alanında çalışmanın da önüne açmaya yardımcı olur.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerlerin aldıkları sertifika, üniversite onaylı olup e-devlet üzerinden sorgulanabilir niteliğe sahiptir. Kursiyerler, kendilerine özel hazırlanan sertifika aracılığıyla alan hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterirler. Sertifika edinme süreciyle ilgili bilgileri ise eğitim danışmanları verir.

Karayolları Yapım, Bakım ve Onarım İşleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim