Kalite Yöneticiliği Eğitimi | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Kalite Yöneticiliği Eğitimi

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Kalite Yöneticiliği Eğitimi
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Online Kalite Yöneticiliği Sertifika Programı

Kalite kontrol ve yönetimi alanında uzmanlaşmanın yollarından biri kalite yöneticiliği eğitimidir. Eğitim yoluyla kursiyerler, kalite yönetimi konusunda bilgilenerek ilgili kurumların verimli ve kaliteli üretim standartlarına ulaşmalarına vesile olurlar. Uluslararası niteliğe sahip kalite yönetim sistemleri de ilgili iş yerlerinde kalite güvencesini yaşatarak gerekli kalite yönetimi işlerini ele alan kalite yöneticilerinin olmasını sağlar. Eğitim sonunda ise kalite yönetimi konusunda bilgi sahibi olunduğunu gösteren kurs belgesine yer verilir. Verilen belge, genellikle üniversite onaylı kalite yöneticiliği sertifikasıdır.

Kalite Yöneticiliği Nedir?

Kalite yöneticisi, kalite kontrol ve yönetimini uygulayarak işletmenin kalite standartlarını yerine getirmesini sağlar. Kalite yöneticisi olarak çalışmanın ve bilgi birikimini artırmanın yollarından biri ise kalite yöneticiliği sertifika programı ile mümkündür. Kursiyerler, ders içerikleri aracılığıyla kalite kontrol, iş sağlığı ve güvenliği, süreç yönetimi ve genel olarak toplam kalite yönetimi hakkında bilgi sahibi olurlar. Gerekli bilgileri öğrenen kursiyerler, kendi departmanlarında kaliteli bir üretim ve planlama süreci yaratabilirler. Yine ilgili alanda kariyer hedefleyenler de mesleki bilgilerini geliştirmiş olurlar.

Online Kalite Yöneticiliği Eğitimi Ne Kazandırır?

Online kalite yöneticiliği sertifika eğitimi, kursiyerlerin zaman ve mekân sınırlaması içermez. Katılımcılar, diledikleri zaman ve yer dahilinde kursun ders içeriklerini tamamlayabilirler. Ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da kursiyere sunulur. Kursu başarıyla tamamlayanlar da kalite yöneticiliği sertifikası verilir. Katılımcılar sertifikalarını ilgili iş ilanlarına başvuruda öne çıkarabilirler.

Kalite Yöneticiliği Sertifika Programı Ders İçerikleri

Kalite yöneticiliği eğitiminin genel ders içerikleri şöyledir:

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO Standartları

Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

İşletmelerde Risk Yönetimi

Süreç Yönetimi

Çevre Yönetimi Nedir?

Yalın Üretim Teknikleri

Stratejik Yönetim Uygulamaları

Müşteri Memnuniyeti Yönetimi

İş Sürekliliği

Proje Yönetimi

Zaman Yönetimi

Problem Çözme Teknikleri

Kalite Yöneticisinin Sahip Olması Gereken Özellikler

Kursu başarıyla bitiren katılımcılar;

Kalite yönetim sisteminin ne işe yaradığını,

Kalite yönetim standartlarını,

İşletmelerinde toplam kalite yönetiminin nasıl uygulandığını,

Risk ve süreç yönetiminde dikkat edilmesi gerekenleri,

Kalite yönetimi için problem çözme tekniklerini,

Kalite yönetimi için strateji ve planlama hazırlamanın püf noktalarını,

İş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin ne ifade ettiğini öğrenmiş olurlar.

Kalite Yönetimi İş Olanakları

Kursiyerler, mesleki bilgi aktaran eğitimlere katılarak kendi kariyer yollarını açabilirler. Mesleki gelişime açık olanlar, kalite yönetim departmanında çalışabilirler. Yine uzmanlık bilgilerini geliştirenler de kalite yöneticisi olarak üretim ve süreç yönetimini ele alarak şirketlerde çalışabilirler.

Kalite yönetimi alanı ve kalite yöneticiliği mesleğini tanımak isteyen herkes eğitime başvurabilir. Bununla birlikte kalite ve üretim yönetimi departmanında çalışmak isteyenler, eğitim aracılığıyla ilgili alanın rutin işlerine aşina olabilirler. Ayrıca kalite yöneticisi veya iç denetçi mesleğine hazırlananlar da mesleki eğitim için kursa katılabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kalite Yöneticiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim sonunda online sertifika sınavı uygulamasına yer verilir. Yapılan sınav, kursiyerin bilgi kazanımlarını ölçmeye dayalıdır. Kursiyerler, en az 45 puan almaları durumunda kalite yöneticiliği sertifikası almaya hak kazanırlar. Kursiyerin edindiği sertifika, mesleği tanıdığını ve ilgili departmanın rutin işlerine aşina olduğunu gösterir.

Kalite Yöneticiliği Belgesi Sertifika Geçerliliği

Kursiyerlere verilen belge, üniversite onaylı e-devlet üzerinden sorgulanabilir sertifika türündedir. Kursiyer aldığı sertifikayla kalite yönetimi alanında gerekli bilgileri edindiğini göstermiş olur. Katılımcılar, kurs sertifikası edinme ile ilgili bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla öğrenirler.

Kalite Yöneticiliği Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim