Kalite Kontrol Elemanı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Kalite Kontrol Elemanı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Kalite Kontrol Elemanı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kalite Kontrol Elemanı Kursu

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kalite kontrol elemanı kursu, meslek edindirme kursları arasında yer alan sertifika programıdır. Online eğitim ve kurumsal eğitim olarak da düzenlenir. Kurs programında İş Sağlığı ve Güvenliği baz alınır. Kursun amacı metal teknolojisi alanında kalite standartlarına uygunluk kontrolü yapmakla sorumlu meslek elemanı yetiştirmektir. Üniversite onaylı kalite kontrol elemanı kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterliliğe sahip olur. Kurs sonunda verilen kalite kontrol elemanı sertifikası da bu yeterliliği gösterir.

Kalite Kontrol Elemanı Sorumluluklar

Kalite kontrol tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfındaki işletmelerde metal üretimi alanında zorunluluktur. Kalite kontrol elemanı olarak çalışan kişiler iş güvenliği ekipman ve donanımları, kalite kontrol yönetmelik ve mevzuatları ve kalite kontrol fire ve hata formları konularında bilgi sahibidir. Bilginin kaynağı ise kurs programıdır. Kalite kontrol elemanı kursu eğitim programının sonunda kursiyerlerin mesleki görev ve sorumlulukları şöyledir:

Kalite yönetim sistemi dokümanlarına uygun olarak iş organizasyonu yapmak

Ekipmanların bakımını yapmak

İşlerin öncesinde gerekli hazırlıkları yapmak

Kalite kontrol aşamalarını belirlemek

Kalite kontrol sonuçlarını kayıt altına almak

Kalite kontrol sonuçlarını ilgili birime iletmek

Kalite Kontrol Elemanı Kursu Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kalite kontrol elemanı kursu eğitim programının süresi en az 40 saattir.

Kalite Kontrol Elemanı Kursu Ders İçerikleri

Kalite kontrol elemanı metal ile ilgili faaliyet gösteren ve tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan işletmelerde istihdam edilirler. Dolayısıyla eğitim sürecinde ders modellerinden biri iş sağlığı ve güvenliğidir. Diğer konu başlığı ise kalite kontroldür. Eğitim sürecinde kalite kontrol prosedürleri detaylıca ele alınır. Kurs programının sonunda kursiyerler şu sorulara yanıt verebilecek kadar bilgiye sahip olur:

Proses kontrolü nasıl yapılır?

Hammadde, ekipman veya malzemelerin kaliteli olarak nitelendirilmesi için gereken koşullar nelerdir?

Periyodik faaliyet raporları nasıl hazırlanır?

Üretim prosesinin verimliliği nasıl artırılır?

Kalite Kontrol Elemanı İş Olanakları

Kalite kontrol elemanı kursu sonunda verilen sertifika metalin çalışma konusu olduğu işletmelerde çalışma olanağı sağlar.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kalite kontrol elemanı kursu en az ilkokul mezunu olan herkese açık bir kurs programıdır. Sağlığı mesleği yapmaya uygun olan ve alana ilgi duyan herkes kursa katılım sağlayabilir. Kursa katılacak kişilerin takım çalışmasına yatkın olması, disiplinli olması, sonuç odaklı çalışabilmesi, etkili iletişim becerilerine sahip olması da önem taşır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kalite Kontrol Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Metal teknolojisi alanında kalite kontrol elemanı meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin sertifika alması gerekir. Sertifika için de kalite yönetim sistemi eğitimi alması gerekir. Eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavından 45 puan ve üzeri nota alanlar sertifika almaya hak kazanır.

Kalite Kontrol Elemanı Sertifikası Geçerliliği

Kalite kontrol elemanı sertifikası, metal teknolojisi üzere faaliyet gösteren işletmelerde çalışmayı sağlayan bir sertifikadır. Sertifikadaki üniversite onayı, sertifikanın her kurumda geçerli sayılacağının göstergesidir. Üniversite onaylı kalite kontrol elemanı sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanun doğrultusunda kurumlar sertifikayı yasal açıdan kabul etmek zorundadır. Kalite Kontrol Elemanı Sertifikası

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim