Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği

Kurs, jeoloji ve madencilik faaliyetlerindeki hammadde numune alımı ve ilgili cihazları kullanma bilgileri sunar. Ayrıca eğitim süreci, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun şekilde etüt işçiliğine yönelik mesleki bilgiler de içerir. Kurs sonunda ise katılımcının bilgi kazanımını gösteren üniversite  onaylı jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliği sertifikası verilir.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Nedir?

Jeoloji, madencilik ve enerji işlerinde çalışan meslek elemanları etüt işçiliği görevlerini yerine getirirler. Bu kapsamda meslek çalışanları, faaliyet alanındaki hammaddenin numune alınmasını ve karot kesim yöntemlerini uygulaması ele alınır. Meslek çalışanlarının mesleki bilgi kaynaklarından biri ise jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliği kursudur. Eğitim, ilgili iş alanlarında etüt işçisi olarak çalışmak isteyenlere alan içi ön bilgiler sunar. 

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu Eğitim Süresi

Eğitim; jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliği ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler jeoloji etüt işçiliği mesleğine adım atabilirler.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Etüt İşçiliği Tanımı
 • Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliğinde İSG Önlemleri
 • Etüt İşçiliğinde Kullanılan Ekipman ve Cihazlar
 • Kırım ve Numune Hazırlama Yöntemleri
 • Karot Kesim Yöntemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Etüt işçiliğinin kapsamını,
 • Jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliğinde alınan işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Etüt işçiliğinde kırım ve numune hazırlama tekniklerini,
 • Etüt işçiliğinde kullanıla ekipman ve cihazları öğrenmiş olurlar.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği İş Olanakları

Meslek elemanları; jeoloji, maden ve enerji hammadde üretimi ve sondaj alanlarında çalışırlar. Çalıştıkları süreç boyunca da işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat ederler

Kimler Katılabilir?

Çeşitli alanlarda kendine yer bulan etüt işçiliği konusunda ön bilgiler edinmek isteyen herkes kursa katılabilir. Etüt işçiliği mesleğini yerine getirmek için ise en az ilkokul mezunu olmak gerekir. Ayrıca mesleğin icrasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun da olmaması beklenir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliği eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde jeoloji, maden ve enerji hammadde etüt işçiliği kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Jeoloji, maden ve enerji etüt işçiliğinin uygulama aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Jeoloji, Maden ve Enerji Hammadde Etüt İşçiliği Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim