Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu

Kurs programı, jeofizik etüt olarak adlandırılan inşaat alanındaki suyun ve toprağın yapısını inceleyen bir bilim alanını konu edinir. Kurs süreci, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyerlere mesleki bilgiler sunar. Eğitim sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını belgeleyen üniversite  onaylı jeofizik etüt işçiliği sertifikası verilir.

Jeofizik Etüt İşçiliği Nedir?

Jeofizik etüt, inşaat alanındaki zemin yapısını ve toprak türlerini yapı analizi ve incelemesi çerçevesinde ele alır. Jeofizik etüt veya zemin değerlendirmeleri yapanlara ise jeofizik etüt işçisi denir. Meslek elemanları ilgili süreçlerde zemin etüt sondaj çalışmalarını yerine getirirler. İşçilerin meslek icrasındaki bilgi kaynaklarından biri ise jeofizik etüt işçiliği kursudur. Kurs programı, jeofizik işçisinin yaptığı ve dikkat etmesi gereken işlere odaklanır. Bu bakımdan kurs, jeofizik işçisi olmak isteyenlere mesleğe dair ön bilgiler sunar.

Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, jeofizik etüt işçiliği ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Etüt İşçiliği Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de jeofizik etüt işçiliği mesleğine adım atabilirler.

Etüt İşçiliği Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Jeofizik Etüt Nedir?
 • Jeofizik Etüt Çalışmasında İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Jeoelektrik Yöntemler
 • Jeofizik Etüt Analizlerinde Kalite Kontrol Aşamaları
 • Jeofizik Etüt İşçisinin Dikkat Etmesi Gereken Aşamalar

Eğitimi tamamlayan katılımcılar;

 • Jeofizik zemin kavramının ne ifade ettiğini,
 • Jeofizik etüt çalışmalarında iş sağlığı ve güvenliği adımlarını,
 • Jeoelektrik yöntemlerinin neler olduğunu,
 • Jeofizik etüt analizlerinde yapılan kalite kontrol aşamalarını,
 • Jeofizik etüt işçilerinin dikkat etmesi gereken adımları öğrenmiş olurlar.

İş Olanakları

Jeofizik etüt işçileri, zemin sondaj elemanı olarak da anılırlar. Meslek elemanları, genel olarak inşaat ve madencilik alanında çalışma olanağına sahiptirler.

Kimler Katılabilir?

Jeofizik etüt işçiliği kursuna, bu alanda ön bilgiler edinmek isteyen herkes katılabilir. Bununla beraber jeofizik zemin alanında çalışacakların, mesleğin uygulanışına engel olacak herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamaları gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Jeofizik Etüt İşçiliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Jeofizik etüt işçiliği eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde jeofizik etüt işçiliği kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Jeofizik Etüt İşçiliği Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Jeofizik etüt işçiliğinin uygulama aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Jeofizik Etüt İşçiliği Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim