Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu

Kurs programı, jeofizik cihaz operatörlüğü hakkında bilgilendirici bir tanıtım içeriği sunar. Kurs süreci, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyerleri mesleki şartlar hakkında bilgilendirir.  Başarılı bir kurs süreci geçiren katılımcılara da üniversite onaylı jeofizik cihaz operatörlüğü sertifikası verilir.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, jeofizik cihaz operatörlüğü ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Nedir?

Yer bilimleri alanının bir konusu olan jeofizik cihaz operatörlüğü; jeofizik cihazların imalatı ve tamiri işlemlerini kapsar. Jeofizik cihaz operatörleri, ilgili cihazların kurulumu ve bakım-onarım işlerini ele alarak gerekli süreçlerde yer alırlar. Meslek çalışanlarının, meslek icralarındaki bilgi kaynaklarından biri ise jeofizik cihaz operatörlüğü eğitimidir. Eğitim süreci, cihazların ne işe yaradığına ve hangi işlemlerle kurulduğuna değinir. Kursiyerler, gerekli bilgi ve becerileri öğrenerek jeofizik cihazları hakkında ön bilgilere sahip olurlar.

Online Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler jeofizik cihaz operatörü mesleğine adım atabilirler.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Ders İçerikleri

Jeofizik cihaz operatörlüğü kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Mesleki Tanıtımı
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarının Tanıtımı
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarında Arıza Tespiti
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarının Bakım ve Onarım İşlemleri
 • Jeofizik Ölçüm Cihazlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Jeofizik cihaz operatörlüğü mesleğini,
 • Jeofizik ölçüm cihazlarının neler olduğunu,
 • Jeofizik alanında kullanılan ölçüm cihazlarının nasıl kullanılması gerektiğini,
 • Ölçüm cihazlarında arıza tespitinin nasıl yapıldığını,
 • Jeofizik ölçüm cihazlarının gerekli bakım ve onarım işlemlerini,
 • Meslek elemanlarının meslek icrasında uygulaması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü İş Olanakları

Jeofizik cihaz operatörleri, jeofizik ölçüm üretimi ve bakım-onarım işleriyle ilgilenen firmalarda çalışabilirler. Meslek elemanları, ilgili süreçlerde iş sağlığı ve güvenliği adımlarını dikkate alarak mesleklerini icra ederler.

Kimler Katılabilir?

Jeofizik cihaz operatörlüğü mesleği hakkında ön bilgilere sahip olmak isteyenler eğitime katılabilirler. Bununla beraber jeofizik cihaz operatörü olarak çalışmak isteyen kursiyerin, tehlikeli işlerde çalışabilmesi için herhangi bir ruhsal veya bedensel sorununun olmaması şarttır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Belgesi Nasıl Alınır?

Jeofizik cihaz operatörlüğü eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde jeofizik cihaz operatörlüğü kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Jeofizik cihaz operatörlüğünün işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Jeofizik Cihaz Operatörlüğü Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim