Isıtma Tesisatı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Isıtma Tesisatı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Isıtma Tesisatı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Isıtma Tesisatı Kursu

Kurs programı, ısıtma tesisatı kurulumu ve onarımını kapsayarak kursiyerlerin ilgili alanı tanımalarını sağlar. Ayrıca kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun hazırlanarak da kursiyerin mesleki bilgiler edinmesine vesile olur. Kursiyerlere başarılı olmaları durumunda da bilgi kazanımlarını belgeleyen kurs belgesi teslim edilir. Verilen belge genellikle üniversite onaylı ısıtma tesisatı sertifikası türündedir.

Isıtma Tesisatı Nedir?

Bina sakinlerinin ısınma ihtiyacını karşılayan ısıtma tesisatları, enerji üretimi için belli ekipmanlar aracılığıyla çalışır. İlgili araç ve ekipmanları hazırlayan meslek elemanları da ısıtma tesisatlarını kurarak ısınma ihtiyacını karşılarlar. Meslek elemanlarının ısıtma sistemleri ile ilgili bilgi kaynaklarından biri ise ısıtma tesisatı kurs programıdır. Eğitim aracılığıyla kursiyerler, ısıtma tesisatlarının çalışma mantığını kavramış olurlar. Ayrıca ısıtma tesisatı alanında çalışmanın koşullarını öğrenerek mesleki yeterlilikleri de öğrenirler.

Isıtma Tesisatı Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ısıtma tesisatı ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Isıtma Tesisatı Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler ısıtma tesisatçısı veya tesisatçı destek elemanı mesleğine adım atabilirler.

Isıtma Tesisatı Kursu Ders İçerikleri

Isıtma tesisatı kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Isıtma Sistemleri Çeşitleri
 • Isıtma Tesisatı Montaja Hazırlık
 • Kat Kaloriferi Tesisatı ve Isıtıcı Montajı
 • Isıtma Tesisatı Alanında İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Eğitim sonunda katılımcılar:

 • Isıtma sistemlerinin çalışma mantığını,
 • Isıtma tesisatlarının kurulum aşamasını,
 • Isıtma sistem çeşitlerini,
 • Isıtma tesisat sürecinde işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Isıtma Tesisatçısı İş Olanakları

Isıtma tesisatçıları, tesisat işletmelerinde veya mühendislik hizmeti veren firmalarda çalışabilirler. Isıtma tesisatçısı ya da destek elemanı olarak çalışanlar, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini alarak mesleklerini icra ederler.

Kimler Katılabilir?

Isıtma sistemleri ve tesisatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte mesleği icra etmek isteyenlerin, mesleki yeterlilikleri karşılamaları gerekir. Bu kapsamda da mesleğin tehlikeli işler arasında yer aldığını bilmek ve meslek icrasına engel olmayacak ruhsal-fiziksel soruna sahip olmamak lazımdır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Isıtma Tesisatı Sertifikası Nasıl Alınır?

Isıtma tesisatı eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde ısıtma tesisatı kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Isıtma Tesisatı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Isıtma tesisatlarının rutin işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Isıtma Tesisatı Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim