İş Makineleri Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

İş Makineleri Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

İş Makineleri Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

İş Makineleri Operatörlüğü Kursu Sertifikalı Program

İş makineleri, vasıflı operatörler aracılığıyla inşaat ve mühendislik alanlarında kullanılır. İş makinelerini kullanmak için operatörlük mesleğinin gerekliliklerini yerine getirmek şarttır. İlgili İş Makineleri Sürücü Eğitim Kursları ile İlgili Yönerge gereğince operatör olmak isteyenlerin sürücü eğitimi almaları gerekir. İş makineleri operatörlüğü kursu da iş makineleri kullanmak için gerekli olan bilgi ve sürücü yetkinliğini aktarır. Kurs sonunda verilen iş makinesi operatör belgesi de kursiyerin ilgili makineleri kullanma yolunu açar. Genellikle verilen belge, üniversite onaylı iş makineleri operatörlüğü sertifikası olarak kursiyere sunulur.

İş Makineleri Operatörlüğü Nedir?

İş makineleri, ekskavatör, kamyon ve finişer, loder ve dozer gibi makineleri kapsar. İş makinelerinin kullanım alanı genellikle yol yapım ve inşaat projeleridir. İş makinelerini kullanan işçiler ise iş makinesi operatörü olarak adlandırılır. Operatör adayları, G sınıfı ehliyete sahip olmaları ve iş makinesi sürücü kursunu tamamlamaları durumunda mesleği yerine getirebilirler. Verilen iş makineleri operatörlük kursu da tam olarak operatörün uygulaması gerekenlere değinerek kursiyeri mesleğe hazırlar. Ayrıca operatörün iş sağlığı ve güvenliği kapsamında mesleğinde dikkat etmesi gerekenlere de odaklanır.

İş Makineleri Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve yönergeye uygun olarak kursiyerin kursa katılımı zorunludur. Kursiyer, teorik ders kapsamında bir günde 12 saatten fazla ders alamaz. Genel eğitim süresi ise en fazla 1 dönem sürer.

Online İş Makineleri Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Online aracılığıyla kursiyere ulaşan eğitim, iş makineleri operatörlük mesleğini tanıtır. İş makinelerinin nasıl kullanıldığı teorik olarak aktaran kurs, zaman ve mekân kısıtlaması içermeden mesleğin icra edilişini merak edenlere yöneliktir. Kursu başarıyla tamamlayanlara ise üniversite onaylı kurs bitirme belgesi verilir.

İş Makineleri Operatörlüğü Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:.

İş Makineleri Nelerdir, Ne İşe Yarar?

İş Makineleri Nasıl Kullanılır?

Kullanım Alanlarına Göre İş Makineleri

İş Makinesi Operatörünün Sahip Olması Gereken Nitelikler

Eğitim sonunda kursiyerler;

İş makinelerinin genel tanıtımını,

İş makineleri kullanmak için gerekli olan nitelikleri,

Operatörlerin kullanabileceği iş makinelerini,

Kullanım alanlarına göre iş makinelerin özelliklerini,

İş makinesi operatörünün sahip olması gereken mesleki nitelikleri öğrenmiş olurlar.

İş Makinesi Operatörünün İş Olanakları

İş makineleri operatörü, inşaat projeleri ve yol-yapım şantiyelerinde çalışır. İş makinesi operatörü olarak çalışma yetkisine sahip olmak için iş makinesi operatörlüğü sürücü kursunu tamamlamak ve G sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak istenir.

İş makineleri operatörlük kursuna, operatörlük mesleğinin gerekli bilgilerini öğrenmek isteyenlere yöneliktir. Kurs programı operatörlük mesleğini tanıtıcı bir nitelik taşıdığı için kursa ön bilgiler edinmek isteyen herkes katılabilir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

İş Makinesi Operatör Belgesi Nasıl Alınır?

İş makineleri operatörlük kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber online sertifika sınavı uygulaması da içerir. Online sertifika sınavından en az 45 puan alan kursiyerler, iş makineleri operatörlük sertifikası almaya hak kazanırlar. Alınan sertifika, kursiyerin iş makineleri kullanma konusunda bilgi sahibi olduğunu gösterir.

İş Makineleri Operatörlük Sertifikası Sertifika Geçerliliği

İş makineleri operatörlük sertifikası, üniversite onaylı olup e-devlet üzerinden sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Kursiyerler aldıkları sertifikayla iş makinelerinin çalışma alanları konusunda bilgi sahibi olduklarını kanıtlayabilirler. Kursiyerlere sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları verir.

İş Makineleri Operatörlük Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim