İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu

Kurs, iş makineleri ve makinelerinin ekipmanlarını konu edinir. Bu kapsamda da iş makinesini kullanan operatörünün nelere dikkat etmesi gerektiğine değinilir. Eğitim süreci, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Kursiyerler; loder, ekskavatör, kamyon, finişer ve diğer iş makinelerini tanıyarak operatörlük mesleğine hazırlanırlar. İş makineleri ve ekipmanları kursu, bilgi kazanımıyla beraber üniversite onaylı iş makineleri ve ekipmanları sertifikası sunar.

İş Makineleri ve Ekipmanları Nedir?

İş makineleri; loder, ekskavatör, kamyon ve finişer gibi makineleri kapsar. Makineler, makine teknolojisine uygun olarak yol yapımı, bayındırlık faaliyetleri, tarım ve sanayi hizmetlerinde kullanılırlar. İş makinelerini kullanan operatörler, daha kısa sürede daha verimli sonuçlar alırlar.

Bununla birlikte meslek elemanlarının iş makinesi operatörlüğünde dikkat etmesi gereken süreçler söz konusudur. Eğitim aracılığıyla da operatörlük mesleğinde ekipman seçimi ve verimli çalışma yolları aktarılır. Bu doğrultuda meslek elemanlarının mesleki gelişimini hedefleyici ders içeriklerine yer verilir. Özellikle tehlikeli bir işte dikkat edilmesi gerekenlere odaklanılarak ekipman seçimi üzerinde durulur.

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, makine teknolojisi ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu Ne Kazandırır?

Online kurs seçeneğine sahip olan iş makineleri ve ekipmanları programı, zaman ve mekân kısıtlaması istemeyen kursiyerlere yöneliktir. Online kurs sürecinde, kursiyerlerin iş makinelerinin verimli çalışma koşullarını öğrenmeleri amaçlanır. Bu amaca yönelik verilen ders içerikleri de kursiyerin istediği yer ve zamanda görebileceği şekilde düzenlenmiştir. Kursiyer başarılı bir eğitim süreci geçirmesi durumunda kurs bitirme belgesi alarak bilgi kazanımını belgelemiş olur.

İş Makineleri ve Ekipmanları Kursu Ders İçerikleri

İş makineleri ve ekipmanları kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Kullanılan İş Makineleri Nelerdir?

İş Makinesi Operatörlüğünde İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Makinesi Operatörlüğünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş Makinesi Sürücülüğü

Operatörlükte Ekipman Seçimi

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar;

İş makinesi kullanımında sürücünün dikkat etmesi gerekenleri,

Ekipman seçiminin iş makinesine göre nasıl yapılacağını,

Uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini,

İş makinesinin daha verimli çalışma yollarını öğrenmiş olurlar.

İş Makineleri ve Ekipmanları Operatörlüğünde Ekipman Seçimi ve Verimli Çalışma İş Olanakları

Eğitime katılanlar, operatörlük mesleğini daha iyi icra edebilmek için gerekli olan eğitimlerden birini katılmış olurlar. Gerekli eğitimleri ve nitelikleri karşılayan kişiler, inşaat ve makine teknolojisini alanında çalışabilirler.

İş makinesi sürücülüğü konusunda gerekli eğitimi tamamlamış kişiler, mesleki gelişim adına kursa katılabilirler. Yasal olarak iş makinesi operatörlüğü mesleğini icra edenler, iş makinelerinin doğru ve verimli kullanım konusunda bilgi için eğitime başvurabilirler. Bununla birlikte iş makineleri hakkında bilgi edinmek isteyenler de eğitime katılarak gerekli bilgileri öğrenebilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

İş Makineleri ve Ekipmanları Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaşlı ve hasta bakım hizmetleri kursunun ders içeriklerinden sonra sertifika sınavına geçilir. Kursiyerler, sertifika sınavından en az 45 puan almaları durumunda üniversite onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Alınan sertifika, mesleki yeterliliğinin göstergelerinden biridir.

İş Makineleri ve Ekipmanları Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programı, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika sunar. Kursiyer aldığı belge aracılığıyla mesleki bilgi ve yetkinliğe sahip olduğunu gösterir. İlgili iş alanlarında mesleği icra etmek için de gerekli olan şartlardan birini karşılamış olur. Kursiyerler, sertifika edinme süreciyle ilgili gerekli bilgileri de eğitim danışmanları aracılığıyla öğrenirler.

İş Makineleri ve Ekipmanları Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim