İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu

İçme suyunun arıtma işlemini ele alan su tesisi operatörleri, mesleki yetkinlik eğitimleri aracılığıyla mesleklerini yerine getirirler. Bu kapsamda verilen içme suyu arıtma ve tesis operatörlüğü kursu, mesleki bilgileri sunarak kursiyerin ilgili işi tanımasını amaçlar. Kurs süreci, 6331 sayılı İş Güvenliği ve Sağlığı Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. Kurs sonunda ise genel olarak üniversite onaylı içme suyu arıtma ve tesis operatörlüğü kurs sertifikasına yer verilir.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Nedir?

Su arıtma tesislerinin rutin işlerinden biri olan su arıtma işlemi, çeşitli aşamalar ve analizlerle yapılır. Tesisteki arıtma sistemleri aracılığıyla gerçekleşen işlem için meslek elemanlarına ihtiyaç duyulur. İçme suyu arıtma ve tesis operatörü de ilgili işlemlerde görev alarak su arıtmasına gerçekleşmesini sağlar. Tesis çalışanlarının mesleki bilgi kaynaklarından biri olarak içme suyu arıtma ve tesis operatörlüğü kursu öne çıkar. Kursiyerler, eğitim aracılığıyla mesleğin icra edilişine dair bilgi ve fikir sahibi olarak kurstan ayrılırlar.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de içme suyu arıtma operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Kursu Ders İçerikleri

Eğitimin genel ders içerikleri şöyledir:

İçme Suyu Arıtma

İçme Suyu Arıtma Tesislerinde İSG Önlemleri

İçme Suyu Arıtma Planlaması ve Uygulaması

İçme Suyu Arıtma İşlemleri

İçme Suyu Arıtma Tesisi İşletmeciliği

Meslek Elemanların Alması Gereken İşçi Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Eğitim sonunda katılımcılar;

İçme suyu arıtmanın neden yapıldığını,

İçme suyu arıtma tesislerinde alınan iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını,

İçme suyu arıtma planlamasının nasıl yapıldığını,

İçme suyu arıtma tesislerinde uygulanan işlemleri öğrenmiş olurlar.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü İş Olanakları

İçme suyu arıtma işlemi hakkında bilgi sahibi olanlar, su arıtma tesislerinde görev alırlar. Meslek elemanları, su arıtma tesisi operatörlüğü mesleğini yerine getirerek ilgili aşamalarda kendilerini gösterirler.

İçme suyu arıtma ile ilgili bilgi edinmek isteyenler, eğitim aracılığıyla gerekli bilgileri öğrenebilirler. Ayrıca bir meslek olarak içme suyu operatörlüğünü tanımak isteyenler eğitimin teorik bilgi akışından faydalanabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

İçme suyu arıtma ve tesis operatörlüğü kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde içme suyu arıtma ve tesis operatörlüğü sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. İçme suyu arıtma operatörlüğü mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

İçme Suyu Arıtma ve Tesis Operatörlüğü Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim