Haberleşme Sistemleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Haberleşme Sistemleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Haberleşme Sistemleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Haberleşme Sistemleri Kursu

Haberleşme ve iletişim ihtiyacı, günümüzün muhakkak karşılanması gereken ihtiyaçlarından biridir. Binaların en gerekli tesisat işlemlerinden biri olarak haberleşme sistemleri kurulur. Elektrik ve elektronik teknolojisinin en önemli konu başlıklarından biri olarak haberleşme sistemi, kurs aracılığıyla da öğrenilir. Kurs, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak haberleşme sistemlerini tanıtıcı nitelik taşır. Eğitim sonunda ise genel olarak üniversite onaylı haberleşme sistemleri sertifikası verilir.

Haberleşme Sistemleri Nedir?

Haberleşme sistemleri, bina için haberleşme tesisatı aracılığıyla fayda sağlar. Sistemin gerekli işlemleri tamamlanarak telefon, bilgi iletişim ağı, anons sistemi gibi temel haberleşme unsurları kullanabilir hâle gelir. Haberleşme tesisatının kurulumu ile beraber bakımı ve onarımı de profesyonel yollarla ele alınır. Düzeltici ve önleyici bakım aşamaları yerine getirilerek haberleşme tesisatının arıza tespiti ve onarımı gerçekleştirilir. Haberleşme tesisatının gerekli işlemlerini yerine getirenler ise mesleki eğitim yoluyla bilgi edinirler.

Haberleşme Sistemleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Haberleşme Sistemleri Kursu Ne Kazandırır?

Online gerçekleşen kurs süreci, haberleşme sistemleri ve tesisatı hakkında bilgi aktarır. Kursiyer, zaman ve mekân sınırlaması olmadan istediği yerde ve zamanda ders içeriklerini takip eder. Kurs sonunda ise bilgi kazanımını belgeleyen üniversite onaylı sertifikaya yer verilir. Kursiyer, eğitimle beraber mesleki gerekliliklerini yerine getirmesi durumunda elektrik- elektronik hizmet servislerinden çalışabilir.

Haberleşme Sistemleri Kursu Ders İçerikleri

Haberleşme sistemleri kursunun genel ders içerikleri şöyledir;

Haberleşme Teknolojisinin Tarihçesi

Elektrik-Elektronik Alanı Temel Kavramları

Analog Devre Elemanları

Haberleşme Tesisatı Nasıl Çalışır?

Haberleşme Sistemleri Nelerdir?

Haberleşme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bina ve Daire İçi Haberleşme Sistemleri

Mobil İletişim Cihazları

Yerel Antenler

Anten Tesisatı

Sistem Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Arıza Analiz Yöntemleri

Elektrik-elektronik alanının temel kavramlarını,

Haberleşme tesisatının temel çalışma mantığını,

Haberleşme sistemlerinin neler olduğunu,

Haberleşme sistemi kurmak için gerekli olan uygulamaları,

Haberleşme tesisatında kullanılan araç ve gereçleri,

Haberleşme sisteminin arıza tespitinin nasıl yapılacağını,

Haberleşme sistemi için gerekli olan kontrol ve onarım aşamalarını,

İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde uyulması gereken kuralları ve önlemleri,

Haberleşme sistemlerinde çalışacak meslek elemanlarının sahip olması gereken nitelikleri öğrenmiş olurlar.

Haberleşme Sistemleri İş Olanakları

Meslek elemanları, bina içi elektronik haberleşme tesisat kurulumunda görev alırlar. Haberleşme tesisatı bakım ve onarımcısı, elektrik-elektronik servis hizmetlerinde çalışır. Meslek elemanları, mesleğin gerekliliklerini taşıyarak gerekli aşamalarda görevlerini yerine getirirler.

Haberleşme sistemleri kursuna bu alanda bilgi edinmek isteyen herkes katılabilir. Kursa katılım için herhangi bir mezuniyet derecesi bulunmasa da okur-yazar olarak elektronik-elektrik alanına ilgi duymak önemlidir. Ayrıca eğitim sonrası ilgili iş yerlerinde çalışmak isteyenlerin de alanın tehlikeli iş kapsamında yer aldığını bilmeleri gerekir. Bu kapsamda, mesleği yerine getirmede herhangi bir bedensel veya zihinsel sorunun olmaması şarttır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Haberleşme Sistemleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Haberleşme sistemleri kursu, online sertifika sınavı aracılığıyla kursiyere belge sunar. Kursiyer, sertifika sınavından en az 45 puan alması durumunda haberleşme sistemleri sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin aldığı sertifika, mesleği yerine getirmek için gerekli olan şartlardan birini, yani eğitimin tamamlanması gerektiğini belgeler.

Haberleşme Sistemleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerlere sunulan haberleşme sistemleri sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir, üniversite onaylı sertifika tipindedir. Edinilen üniversite onaylı sertifika, kursiyerin ilgili alana aşina olunduğunu gösterir. Kursiyer, sertifika aracılığıyla ilgili iş alanlarında iş bulma olanağını artırabilir. Sertifika edinme ile ilgili gerekli süreç bilgisi ise eğitim danışmanları tarafından verilir.

Haberleşme Sistemleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim