Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Gazbeton Üretimi Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Gazbeton Üretimi Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Gazbeton Üretimi Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Gazbeton Üretimi Kursu

Gazbeton üretimi kursu, inşaat sektöründe gazbeton üretimi işlerini yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. Müfredatı 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği baz alınarak hazırlanan gazbeton üretimi kursu, kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite onaylı gazbeton üretimi kursu sonunda kursiyerler mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek bilgiye sahip olur.

Gazbeton Nedir?

Gazbeton, son dönemlerde inşaatlarda en çok tercih edilen duvar örgü malzemesidir. Malzeme esasında ytong ismine sahipse de halk arasında gazbeton olarak bilinir. Kuvarsit, çimento, kireç ve suyun karışımından oluşan hafif betonumsu bu yapıya dünyanın en prestijli şehirlerinin yapılarında rastlamak mümkündür. Gazbeton, ısı ve ses yalıtımı sağlaması, yoğunluğunun ve ısı iletkenliğinin düşük olması nedeniyle tercih edilir. Gazbeton üretimi inşaat teknolojileri alanında eğitim almış meslek elemanları tarafından yapılır.

Gazbeton Üretimi Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde gazbeton üretimi kursu eğitim programının süresi en az 40 saat olarak belirlenmiştir.

Gazbeton Üretimi Kursu Ders İçerikleri

Gazbeton üretimi iş talimat ve yönetmeliklerinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği kurallarına göre yapılır. Bu nedenle eğitim sürecinde mesleki konuların yanı sıra meslek hastalıkları, iş kazaları, yangın güvenliği gibi konular da işlenir. Meslekle ilişkili konu başlıkları ise şu şekildedir: Gazbeton üretimi hazırlığı, gazbeton üretimi.

Gazbeton üretim süreçlerinin gerçekleştirilmesinin hedeflendiği kurs sürecinin sonunda katılımcıların şu soruların yanıtlarına vakıf olması mümkün olur:

 • Gazbeton nedir, gazbeton diğer beton malzemelerinden hangi yönleriyle farklılık gösterir?
 • Gazbeton hangi bileşiklerden oluşur?
 • Gazbeton üretimi sırasında iş sağlığı ve güvenliği açısından dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 • Gazbeton üretimi öncesinde nasıl hazırlık yapılır?
 • Gazbeton üretimi nasıl yapılır, üretimde nelere dikkat edilir?

Gazbeton Üretimi Elemanı İş Olanakları

Gazbeton üretimi kursu sonunda verilen sertifika inşaat teknolojisi alanında çalışmaya olanak tanır. Mesleki yeterliliklerini geliştirenlerin sektörde benzer alanlarda çalışmaları da mümkündür.

Kimler Katılabilir?

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde gazbeton üretimi kursu teknik bilgilerin verildiği bir meslek edindirme kursudur. Bu nedenle öncelikli koşul okuryazar olmaktır. Kursiyerlerin en az ilköğretim mezuniyet belgesine sahip olması yeterlidir. Bununla birlikte istihdamda ilkokul mezunu olmak yeterli olmayabilir. Online eğitim programına özellikle de zaman ve mekân bağımsızlığı avantajından yararlanmak isteyen öğrenciler ve çalışanlar katılırlar. Kursun genel katılımcı profili yeni meslek edinmek isteyenler ile inşaat sektöründe farklı bir alanda çalışıp sektörde kendini geliştirmek isteyenlerdir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Gazbeton Üretimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Gazbeton üretimi yapan bir iş yerinde çalışmak için teknik ve mesleki eğitim almak zorunludur. Gazbeton üretimi belgesi, yani sertifika sahibi olmanın yolu kursa katılmaktır. Online eğitim sonunda kursiyerler değerlendirme amacı taşıyan sertifika sınavına tabi tutulurlar. Sertifika sınavında en az 45 puan alanlar gazbeton üretimi sertifikası almaya hak kazanır.

Gazbeton Üretimi Sertifikası Geçerliliği

Gazbeton üretimi sertifikası inşaat teknolojisi kullanılan her yerde geçerlidir. Sertifikanın ömür boyu geçerli olmasını ve 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre iş yerleri tarafından zorunlu olarak kabul edilmesini sağlayan belgenin üzerindeki onaydır. Üniversite onaylı gazbeton üretimi sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

Gazbeton Üretimi Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim